Кобулеті

Кобулеті – розташований в Аджарії на самому берзі Чорного моря за 25 км. від м. Батумі. Він розташований на висоті 3-4 м. над рівнем моря.

Головним лікувальним фактором курорту є теплий і вологий клімат Чорного моря. Для досягнення максимального терапевтичного ефекту тут поєднують таласотерапію та інші лікувальні процедури.

Кобулеті являє собою невелике місто за 21 км на північ від Батумі. У місті всього 2 вулиці, які тягнуться в довжину на 9 км і розташовані паралельно. Узбережжям простягнувся такий самий довгий піщано-гальковий пляж. Головна перевага курорту полягає в тому, що тут ніколи немає “аншлагу” на пляжі, адже протягом 9 км вільне місце знайде кожен. При цьому інфраструктура в Кобулеті добре розвинена: тут безліч готелів, гестхаусів, кафе і ресторанів. Оскільки від Кобулеті до Батумі – півгодини автомобілем, туристи можуть побачити багато батумських пам’яток, а також з’їздити до Туреччини. Найпопулярнішими в туристів екскурсіями є відвідування величезного Ботанічного саду в Батумі та містечка Махінджаурі, яке спеціалізується на лікуванні різних хвороб на основі мінеральних вод.

Пам’ятки Кобулеті
Десятикілометровий пляж Кобулеті – це справжнісінька перлина міста. Пляж належить до міста, а отже, тут немає ні бруду, ні паперів, а щовечора і щоранку всю цю довгу берегову лінію ретельно прибирають. Тут можна просто полежати в шезлонгу під парасолькою, поплавати в чистому морі, або взяти напрокат яхту, катамаран, скутер і покататися по морській гладі. А після купання можна зайти в місцеві кафе попити смачного грузинського чаю. А ввечері обов’язково варто відвідати ресторан, де Вам подадуть найсмачніші грузинські страви і знамените на весь світ грузинське вино.

Парк “Цицинатела” – це місце, яке варто відвідати обов’язково тим, хто приїжджає відпочивати в Кабулеті. Саму назву парку можна перекласти як “Світлячок”. І справді вечорами та вночі, а специфіка парку полягає в тому, що працює він саме ночами та вечорами, тут вмикають безліч вогників і вогнів.
У парку дуже чисто і доглянуто. Тут практично на кожному кроці стоять урни, і кинути папірець від цукерки або недопалок на чистий асфальт або на газон просто рука не піднімається. І така чистота – це мало не візитна картка “Цицинатели”.
Розпочати знайомство з парком варто з відвідин колеса огляду. Однак майте на увазі, що обмінників на території парку немає, і для того, щоб купити квиток на той чи інший атракціон варто запастися ларі заздалегідь. До того ж усі квитки на атракціони можна купити тільки на вході в парк. На території самого “Світлячка” кас немає.

Колесо огляду – це чудова можливість оглянути й помилуватися околицями самого парку та міста Кобулеті. Щоправда кататися на колесі варто ще до настання сутінків – у темряві мало що можна розгледіти. Чорне море, гори, містечка і села… І, звичайно, бажання дивитися на всю цю красу буквально нескінченну кількість разів.
Любителям екстриму неодмінно сподобається інший атракціон – “Вільне падіння”. При цьому Вас у спеціальній кабінці піднімають високо-високо вгору, а потім у вільному падінні опускають вниз. Відчуття, треба сказати, незабутні!
Ще один популярний атракціон для дорослих – “Камікадзе”. Суть цього атракціону в тому, що кабінку на 2 людини крутить і крутить у різні боки. Утриматися тут від гучного крику дуже і дуже складно.
Є в “Цицинателі” і багато атракціонів для дітей, як зовсім маленьких – 2 – 3 років, так і для більш дорослих. Малюкам сподобається залізниця, а старшим діткам – найрізноманітніші каруселі та гойдалки.

Кобулетський краєзнавчий музей – ще одне місце в курортному місті на Чорному морі, яке варто неодмінно відвідати. Музей відкрився зовсім 2012 року. Відкрили його кілька ентузіастів у будівлі, яка колись була звичайнісіньким кінотеатром. Сам музей – це один великий виставковий зал. Основні виставкові експонати – це численні археологічні знахідки, які були знайдені в Кобулеті та в околицях міста під час розкопок. Усі вони належать до абсолютно різних епох.
Є тут одяг і посуд, зброя та інструменти і навіть старовинні меблі з будинків грузинів. І всі ці експонати не просто так лежать на вітринах. Вони знаходяться в справжнісінькому міні-будиночку селянина і його майстерні.
У музеї можна побачити і чудові роботи місцевого скульптора Важі Верулідзе. Його скульптурки з чорного дерева – це справжнісінька родзинка виставки.
Екскурсії музеєм проводить сам директор, який кожному російському відвідувачеві російською мовою розповість і покаже весь свій скарб. А ось написи до експонатів у музеї тільки грузинською мовою і подекуди можна побачити дублюючі написи англійською. Саме тому розповідь гіда – директора буде дуже доречною.

 

Кобулетський Пічвнарі – це визначна пам’ятка Чорноморського узбережжя Грузії. Тут на території 100 гектарів (за 10 км. на північ від Кобулеті) розташоване археологічне городище, що належить до II-I тисячоліття до нашої ери.
Тут добре видно кілька шарів – це доантичний шар, класичний шар, елліністичний стиль і ранньофеодальний шар. До того ж тут розкопано кілька ремісничих районів і культових місць. Під час розкопок було виявлено величезну кількість найрізноманітніших предметів, які було передано в музеї Грузії.

Пам’ятник Акакію Церетелі в Кобулеті – ще одна визначна пам’ятка в Кобулеті. Роки життя цього видатного грузинського поета, письменника і мислителя 9 червня 1840 – 26 січня 1915. Ця людина до кінця своїх днів виступала ворогом царату і кріпосництва. У своїх знаменитих творах “Пісня робітників”, “Імеретинська колискова”, “Кинджал”, “Бажання”, “Ціціцінатела”, “Суліко”, “Світанок”, “Чонгурі”, “Тарніке Еріставі”, “Натела”, він прославляв свою батьківщину, свою улюблену Грузію. Після своєї смерті цей знаменитий грузин був похований у Пантеоні Мтацмінда в Тбілісі.

І неодмінно відвідайте приморський парк Кобулеті. Тут ростуть екзотичні дерева, всюди поставлені лавки, і з будь-якого місця парку відкривається чудовий вид на море і на пляж.

Мінеральні джерела Кобулеті

За два кілометри від міста функціонують мінеральні джерела. За висновком Інституту курортології та фізіотерапії, мінеральна вода Кобулеті належить до групи середньомінералізованих хлоридно-натрієвих термічних вод. Воду застосовують як столову лікувально-мінеральну воду в разі хронічних захворювань травних органів (гастрит, ентерит, коліт), порушень обміну речовин (цукровий діабет, ожиріння, сечо-кислотний діатез, подагра тощо), захворювань печінки, жовчного міхура, нирок і сечовивідних шляхів.
Вода, незважаючи на малу мінералізацію, застосовується для прийняття ванн. Ванни призначають за таких захворювань: порушення кровообігу (гіпертонія, облітерація кровоносних судин кінцівок, варикозне захворювання вен тощо), хвороби кістково-суглобових систем (артрити, спондильози тощо), захворюваннях нервової системи, шкіри (псоріаз, нейродерматит та ін.), гінекологічних захворюваннях, первинних і вторинних хронічних пієлонефритах у фазі ремісії.

 

 

Підпишіться на нашу розсилку!

Залиште email і отримуйте найсвіжіші новини

Loading