Про Мексику


Мексика
– це країна, яка для кожного відпочивальника виглядає по-своєму: для когось вона – місце розквіту й загибелі найвеличніших цивілізацій майя й ацтеків, для когось – батьківщина текіли й запальної музики, а для когось – місце для чудового шопінгу. Тим, хто обирає для відпочинку курорт Канкун, Мексика видається багатоликою і неординарною, здатною як здивувати, так і подарувати найбільший спокій.

Мексика займає південно-західну частину Північної Америки. На півночі межує зі США, на південному сході – з Белізом і Гватемалою. На сході омивається Мексиканською затокою і Карибським морем, на заході – Тихим океаном. Рельєф країни переважно гірський. Більше половини її території розташовано на висоті понад 1000 м над рівнем моря.

За населенням Мексика – третя країна західної півкулі (посідає 11-те місце у світі). Населення країни становить близько 100 млн. осіб, середня щільність населення близько 50 осіб на 1 кв. км.

У столиці країни, місті Мехіко, проживає понад 20 мільйонів осіб. Разом із прилеглими містами Мехіко утворює одну з найбільших міських конгломерацій світу, в якій проживає 20% населення країни.
За національною ознакою населення Мексики надзвичайно багатолике. Історично воно сформувалося з трьох основних етнічних груп: метиси – 55% від загальної кількості жителів країни, індіанці – 29%, нащадки європейців (здебільшого іспанців, а також французів, італійців, поляків, росіян, українців, євреїв та ін.) – 15%.

Клімат півострова Юкатан – тропічний. Температура протягом року варіюється між +23 і +40 С.

Як і в більшості інших тропічних країн, у Мексиці спостерігається дві основні пори року: сезон дощів (з червня по жовтень) і сухий період (з листопада по травень). Середня температура повітря на рівнинних курортах +26 С, температура води +22 С.

На території сучасної Мексики перебували одні з найрозвиненіших цивілізацій Західної півкулі. Першою цивілізацією були ольмеки (з 1500 по 600 рр. до н. е.). Культура майя досягла свого розквіту близько VI ст. н. е. Ще однією цивілізацією була держава войовничих тольтеків, яка виникла в Х ст. у центрі сучасної Мексики. У XI ст. тольтеків витіснило плем’я чичимеків, яких, зі свого боку, підкорили племена науа, які прийшли з півночі, наймогутнішим серед яких було плем’я ацтеків. Імперія ацтеків виникла в другій чверті XIV ст., а до XV ст. стала наймогутнішим державним утворенням у центральній і південній Мексиці. Першим європейцем, який опинився на території Мексики, був іспанський мореплавець Франсиско Фернандес де Кордоба, який у 1517 р. відкрив на Юкатані стародавні поселення майя. Через рік Хуан де Гріхальва, який очолював експедицію на східний берег Мексики, приніс повідомлення про існування багатої імперії ацтеків. У 1519 р. великий озброєний загін під командуванням Ернана Кортеса почав бойові дії проти ацтеків. У 1521 р. впала столиця ацтеків, і Мексика стала іспанською колонією.

На початку XIX ст., коли війська Наполеона окупували Іспанію, у Мексиці розпочалася визвольна війна, що закінчилася в липні 1821 р. утворенням незалежної Мексиканської імперії. У 1824 р. країну було проголошено республікою. У 1836 р. Мексика втратила території Каліфорнії і Техасу, які оголосили себе незалежними республіками, а після війни зі Сполученими Штатами (1846-1848) – землі на північ від Ріо-Гранде.
У 1917 р. після бурхливих подій мексиканської революції було ухвалено нову конституцію, що призвела до значних політичних реформ. З 1929 р. у країні при владі перебувала Інституційно-революційна партія, з 1 січня 1994 р. Мексика спільно зі США і Канадою створила найбільшу зону вільної торгівлі НАФТА.

Столиця Мексики – Мехіко, найважливіший економічний, політичний і культурний центр країни, одне з найнаселеніших міст планети (у ньому мешкає близько 24 млн осіб). Місто розташоване на висоті 2240 м над рівнем моря й оточене суцільним кільцем гір, серед яких вирізняється вкрита снігом вершина вулкана Орісаба і вулкани Попокатепетль та Істаксіуатль, що розташовані поряд і розташовані просто в околицях міста.

Мехіко – найдавніша зі столиць у Західній півкулі. Засноване індіанцями-ацтеками на важливих торговельних шляхах стародавнє місто Теночтітлан зруйнували вщент, і на його місці побудували адміністративний центр Нової Іспанії – місто Мехіко, яке згодом і стало столицею Мексики.

Історичний центр Мехіко – площа Сокало (площа Конституції), де на місці зруйнованих храму і палаців імператора ацтеків височіють кафедральний собор, другий за розмірами в Північній Америці, і резиденція президента, прикрашена фресками відомого мексиканського художника Дієго Рівери.

Антропологічний музей (найбільший у Латинській Америці) є справжньою скарбницею мексиканської культури та історії і займає площу понад 1000 кв.м. У його 26 виставкових залах представлені предмети побуту стародавніх індіанців, пам’ятки цивілізацій ацтеків, ольмеків і майя.

Одні з найцікавіших місць на півдні Мехіко – Будинок-музей Льва Троцького і Будинок-музей Фріди Кало та Дієго Рівери, а також канали Шочімілько (плавучі острови, що нагадують про залишки озера Тескоко, на якому стоїть місто.

За 50 км від столиці розташована стародавня метрополія Мексики – Теотіуакан, де, за переказами, “люди перетворювалися на богів”. Цей археологічний комплекс – один із найкращих, що збереглися від стародавніх індіанських культур. Багато століть тому тут було велике місто, в якому мешкали 200 тисяч людей.
Головними спорудами археологічного комплексу є піраміди Місяця та Сонця.
Поруч із пірамідою Місяця розташовано безліч малих храмів із цікавою архітектурою та залишками стародавніх фресок. Один із них – палац Кецалькоатля.

Підпишіться на нашу розсилку!

Залиште email і отримуйте найсвіжіші новини

Loading