Відпочинок на острові Пхукет

Лише година польоту з Бангкока в південно-західному напрямку – і потрапляєш на найбільший острів Таїланду, перлину Андаманського узбережжя – Пхукет. Один з найпрестижніших курортів світу славиться п’ятизірковими готелями та чудовими пляжами. Тут є комфортне житло на будь-який смак – від пляжних бунгало до фешенебельних апартаментів. У більшості готелів створені всі умови для занять спортом: обладнано тренажерні зали, тенісні корти, сауни, є все необхідне для водних видів спорту. До послуг туристів чудові ресторани, вечірні та нічні коктейль-бари, дискотеки, нічні клуби.

Погода на острові Пхукет

На Пхукет дві пори року: сезон дощів (з травня по жовтень) і спекотний сезон (з листопада по квітень). Але що цікаво: навіть у період дощів дуже багато сонячних днів, тому що дощ не більше 2-3 годин на день. Найбільш мокрим місяцем на острові вважається вересень, а найкращими для відпочинку – листопад-лютий (температура повітря в ці місяці коливається від 22 до 34 0С).

Історія острова Пхукет

Слово «пхукет» у перекладі з малайської означає «гора». І справді, силует острова схожий на гору, що підіймається з моря. Пхукет має довгасту форму, його довжина – 48 км, ширина – 21 км. З материком його з’єднує дамба, якою проходить автотраса. На острові є міжнародний аеропорт, де регулярно приймають рейси із Сінгапуру, Малайзії, Гонконгу, міст Таїланду. Колись через Пхукет пролягали головні торгові шляхи між Індією, Китаєм, Індонезією, адже він був відомий як місце видобутку олова та каучуку. Острів часто вказувався в торгових морських картах, з ним торгували Португалія, Франція, Данія, Англія. Але не всі прямували сюди із дружніми намірами. Найвідоміший пам’ятник на Пхукеті – статуї героїв Тхао Тхепкасаттрі та Тхао Сісунтхон, які об’єднали остров’ян для боротьби проти бірманських завойовників.

Пляжі острова Пхукет

Східне узбережжя досить кам’янисте, тому туристи, як правило, віддають перевагу пляжам, розташованим на західному березі. Найвідоміше і освоєне місце на Пхукет – пляж Патонг (Patong). Тут є більшість готелів, магазинів, дайвінг-центрів. Тут також сконцентровано нічне життя острова: дискотеки, нічні клуби, стриптиз бари (go-go). Природно, це місце відокремленим не назвеш, швидше за гучним, яскравим, що живе в пульсуючому ритмі. Трохи скромніший Патонга пляж Карон (Karon). Там не так багато туристів, зате є всі умови для занять водними видами спорту, до того ж вечорами також можна добре розважитися. Від готелів до пляжів веде зручне шосе. Мальовничий пляж Ката розкинувся на берегах затишної, оточеної пагорбами бухти. Скелі ділять його на дві частини – Ката Яй (більше) та Ката Ной (менше). Витягнутий пляж Най Хан (NaiHan) тихий і майже безлюдний через сусідство з монастирем. Відстань від міста Пхукет до Май Као (Mai Kao), найвіддаленішого пляжу, близько 30 км, тому дістатися сюди можна тільки на машині. Він розташований на північному заході острова в оточенні густого лісу каучукових дерев. Окрім іншого, це найдовший (12 км) та найменшлюдний пляж на Пхукеті. Трохи на південь від Май Као, неподалік від аеропорту і Національного парку, знаходиться Най Янг (Nai Yang). Він вважається одним з найкращих місць на острові для плавання та сноркелінгу. Тутешня спокійна атмосфера сприяє відпочинку. Обидва ці пляжі належать до природного заповідника. Ще далі на півдні розкинувся на березі мальовничої лагуни Банг Тао (Bang Tao). Раніше їздили олов’яні копальні, тепер – найвідоміші місцеві готелі класу люкс. Сусідні пляжі Сурін та Камала (Surin & Kamalа) – невеликі, мальовничі та досить тихі – кардинально відрізняються від інших. Справа в тому, що мешканці села Камала – не тайці, а малайці. Так склалося історично, що Пхукет який завжди належав тайцям. Корінним населенням острова були малайські народності, а частими гостями – китайці та араби. Можливо, вплив останніх і визначив те, що малайці є мусульманами. І це накладає деякі обмеження як на них самих, а й у туристів. Увага! Неподалік берегової лінії пляжу Сурін проходять сильні підводні течії! У південно-східній частині Пхукет всього кілька пляжів з розвиненою інфраструктурою. Однак той же Чалонг набагато менш освоєний, ніж Патонг, хоч і розташовується недалеко від міста Пхукет. А ось пляж Равай (Rawai) на південному краю Пхукета став знаменитий не стільки завдяки мальовничим пейзажам, скільки «морським циганам» – споконвічним мешканцям острова. Ця меланезійська народність у свій час навіть піратувала. Поруч із пляжем знаходиться їхнє село, екскурсія куди коштує близько 400 батів.

Розваги на острові Пхукет

Пхукет – острів веселощів. Тут у будь-яку пору року свята: Китайський вегетаріанський фестиваль (щороку восени), Королівська регата (початок грудня), змагання з тріатлону (жовтень–листопад), ярмарок на честь героїв острова Тхао Тхепкасаттрі та Тхао Сісунтх (початок травня), свято «морських циган» Лой Руа Чао Ле (дуже схожий на тайський Фестиваль світла) та багато іншого… Перли, батик, вироби з олова і не тільки – ті сувеніри, які можна купити на острові, щоб вони гріли серце приємними спогадами про Пхукет. Адже сюди з року в рік приїжджає все більше туристів, спокушених розповідями про дивовижну красу вкритих тропічною рослинністю пагорбів, про приголомшливі краєвиди зі скелястими бухтами та білими пляжами, про блакитні води Андаманського моря і, звичайно ж, про сервіс найвищого рівня. Пхукет – це самостійний світ, в якому є абсолютно все, що необхідно людині для повноцінного відпочинку незалежно від його віку та інтересів.

Дайвінг на острові Пхукет

Центром підводного плавання в Таїланді острів Пхукет став завдяки вдалому розташуванню, спекотному тропічному клімату та гарній інфраструктурі. Отже, у північно-західному напрямку – за 90 км від острова, фактично біля самого кордону з Бірмою – витягнувся на сім миль завдовжки ланцюжок із 9 гранітних островів. На півдні розташувалися дев’ять Симиланських островів, які мають репутацію одного з десяти найкращих місць у світі, призначених для дайвінгу. На півночі знаходяться невеликий архіпелаг Сурін, острови Ко Бон, Ко Тачаї та знаменита скеля Рішельє, яка самотньо височіє посеред відкритого моря, служачи притулком для китових акул та великих скатів-мантів. Цей острівний ланцюг є своєрідним заповідником для підводників і вважається одним із найкращих місць для занурень у всій Південно-Східній Азії.

Місця для підводного плавання:

– Shark Point особливо любимо дайверами. Великий риф, вкритий м’якими коралами та анемонами, буквально кишить леопардовими акулами, мантами, каракатицями та іншими великими морськими мешканцями, за що й отримав свою назву. Вершини захопливо красивих Anemone Reefs, що розташовані на північ від Shark Point, покриті різними видами анемонів. Риф йде під воду на глибину 6 м. Течія тут мінлива, буває досить сильна. Прекрасне видовище є червоними коралами і леопардовими акулами. Видимість у районі Shark Point та Anemone Reefs – від 2 до 25 метрів.
– Рифи біля острова Рача Яй рясніють коралами і дрібною морською живністю. Тут, якщо пощастить, дайвери отримають унікальну нагоду побачити восьминогів, створінь рідко зустрічаються і надзвичайно сором’язливих. Рача Ной – невеликий кам’янистий безлюдний острів, біля берегів якого море має скелясте дно та «плантації» рифів, де мешкає безліч видів екзотичних риб та ракоподібних. Вода тут дуже чиста, видимість становить 20-30 метрів (недостатня лише біля західного узбережжя). Слід враховувати, що й без того сильні течії часом ще більше посилюються, що дуже ускладнює плавання!
– King Cruiser – це 85-метровий пасажирський лайнер, що затонув, з 4 палубами. Він був збудований 30 років тому в Японії. Здійснював круїзи між островами Пхукет та Пхі Пхі. Четвертого травня 1997 р. корабель розбився в районі Анемонових рифів, але, на щастя, обійшлося без жертв. Наразі уламки корабля лежать на глибині 25-32 м. Під час занурення пропонується оглянути палубні надбудови лайнера. А оскільки більшість корпусу вже вкрита наростами коралів, тут також можна побачити безліч дивовижних коралових рибок. Видимість поблизу – King Cruiser не найкраща – від 2 до 25 метрів. Зате підводних течій у цьому місці не спостерігається, тому можна спокійно вирушати у захопливу підводну подорож.

 

Підпишіться на нашу розсилку!

Залиште email і отримуйте найсвіжіші новини

Loading