Відпочинок в Ейлаті


Ейлат, Червоне море – перлина Ізраїлю

Ще з часів легендарної зустрічі царя Соломона і цариці Савської Ейлат був особливим місцем, місцем, що привертало любителів сонця і розваг, молодь і просто молодих душею, наодинці й цілими сім’ями. І кожному з них Ейлат пропонував і пропонує багато цікавого і примітного…

Природа виліпила на північному краю Червоного моря гавань виняткової краси, де пофарбовані у фіолетовий відтінок гори прилеглої пустелі змикаються з білими пісками коралового моря. Саме тут, у найпівденнішій точці Ізраїлю і розташований Ейлат. Наближаючись до Ейлата повітрям або сушею, мандрівника раптово засліплює немислимий міраж. Після тривалої подорожі нескінченною, безбарвною пустелею, раптово виникає яскрава палітра кольорів – зелені хитні пальми, що хитаються серед зелених газонів і вздовж омитих сонцем пляжів, готелі, що виблискують білизною, з балконами, які виходять на сяйне, як перли, море, поцятковане яскравою веселкою вітрил.

Це – Ейлат, місце, де сонце отримало вічну прописку. В Ейлаті м’який клімат навіть взимку, а сонце гріє 359 днів на рік. У той час, коли Європа занурюється в снігову, сумну зиму, “зимові птахи” відігрівають в Ейлаті своє задубіле оперення. Туристи з усіх кінців світу насолоджуються рідкісним поєднанням моря, міста і навколишньої гірської пустелі, які цілий рік пропонують їм нескінченні можливості для відпочинку і розваг. Відпочинок в Ейлаті – прекрасне поєднання клімату і розваг, моря і пустелі, гір і оазисів, простої кухні бедуїнів і гастрономічних вишукувань у французьких ресторанах.

Значення Ейлата значною мірою визначається його положенням на березі Ейлатської (Аккабської) затоки, що є східною частиною Червоного моря. Довжина затоки – 175 км, ширина – 13-26 км, а в північному її краю, там де розташований Ейлат, ширина затоки становить лише 5 км. Максимальна глибина – 1200 м. Геологічно Червоне море молоде. Воно утворилося в період формування Великої Сирійсько-Східно-Африканської розколини, що тягнеться з північної Сирії через Йорданію, Мертве море, долину Арави, Ейлатською затокою і Червоним морем до східної Африки.

Ейлатська затока є кінцевим, північним пунктом тропічних коралових рифів. Корали Червоного моря облямовують узбережжя досить широкою смугою. Корали являють собою крихітні живі організми, що живуть щільними колоніями. Померлі організми залишають вапняні скелети. Накопичуючись протягом тисячоліть, ці вапняні скелети й утворюють коралові рифи.

Розташування Ейлатської затоки в серці пустелі й оточеної, як стіною, високими горами, зумовило високу випаровуваність. Це призвело до того, що концентрація солей у затоці, яка становить 4,1%, значно вища за середземноморську. Крім того, температура води ніколи не опускається нижче 22 градусів. Сукупність цих факторів забезпечує утворення та існування коралів.

У більшості тропічних морів коралові рифи розташовані набагато далі від берега і менш різноманітні, ніж коралові рифи Ейлатської затоки. Прозора тепла вода і близькість коралових рифів до берега робить цей прекрасний, чарівний світ доступним спостереженню людини без спеціальної апаратури. 1966 року Ейлатське узбережжя було оголошено природним заповідником, а сам Ейлат став курортним центром.

Як потрапити в Ейлат:

  • Чотири години польоту відокремлюють Ейлат від Європи 1/2 години – від Тель-Авіва або Єрусалима.
  • Регулярне автобусне сполучення пов’язує Ейлат з усіма районами Ізраїлю.
  • Можна приїхати і на власній або орендованій автомашині.

Підпишіться на нашу розсилку!

Залиште email і отримуйте найсвіжіші новини

Loading