Пам’ятка туриста до Індії


Загальна інформація

Республіка Індія розташована в Південній Азії на півострові Індостан, що омивається водами Індійського океану і на більшій частині Індо-Гангської низовини. На півночі країна межує з Афганістаном, Китаєм, Непалом і Бутаном, на сході – з Бангладеш і Бірмою, на заході – з Пакистаном. На сході омивається Бенгальською затокою, на півдні – Полкською протокою, що відокремлює її від острова Шрі-Ланка, на заході – Аравійським морем. Столиця – Нью-Делі, 10,3 млн осіб (з передмістями). Один із найвідоміших курортів Індії – Гоа, штат на західному узбережжі Індії біля підніжжя Західних Гат, займає площу в 3702кв.км.

Населення

Населення – 1016 млн осіб. Індія посідає друге місце у світі (після Китаю) за чисельністю населення. Етнічна Індія представлена всіма трьома великими расами: негроїдною, європеоїдною та монголоїдною.

Клімат

Через величезну територію дуже важко охарактеризувати клімат Індії в цілому. Клімат – субекваторіальний мусонний, тропічний на північному сході, гірський (два сезони – вологий: з листопада по березень, і сухий: з червня по жовтень). Сезон дощів червень – жовтень, у Бомбеї – найбільш яскраво виражений. З жовтня по березень триває прохолодний сухий сезон; це найкращий час для відвідування півострова Індостан. У цей час у більшості районів ясне небо і сяє яскраве сонце. Сезон південно-західних мусонів починається на західному узбережжі наприкінці травня і супроводжується випаданням опадів. Особливо сильні дощі бувають на північному сході Індії; тут знаходиться найбільш дощове місце на Землі (близько 12000 мм опадів на рік).

Час

Різниця в часі з Києвом – влітку – +2,5 години, взимку – +3,5 години.

Грошова одиниця

Державною валютою Індії є індійська рупія. Курс – 1USD = 44-45 INR. У великих банках, готелях, магазинах до оплати приймаються основні кредитні картки.

Транспорт

Індія з’єднана авіалініями з усіма великими містами світу. Міжнародні аеропорти є в Делі, Мумбаї (колиш. Бомбей), Калкатті (колиш. Калькутта), Ченное (колиш. Мадрас). Добре розвинена внутрішня мережа авіаліній. В Індії зручніше літати літаком, ніж їздити поїздом. Залізничним транспортом користуються в разі, коли поблизу мети поїздки немає аеропорту. Квитки на поїзд замовляють заздалегідь. За правилами індійських залізниць продаж квитка і резервація місця робляться окремо.

Корисні поради

Напруга струму – 220 вольт, частота – 50 Герц, розетки під вилки з трьома плоскими штирями, адаптери в хороших готелях надають за запитом, їх можна придбати і в магазинах.

Медицина

Офіційно жодні щеплення в Індію не потрібні.

Найголовніше під час перебування в Гоа, як і в усій Індії, – це дотримання правил особистої гігієни. Необхідно пам’ятати, що ця територія цієї країни є джерелом багатьох шлунково-кишкових інфекцій.

Уникнути цих хвороб нескладно, треба всього лише суворо дотримуватися низки простих правил:

* не використовувати на вулиці куплені продукти та напої, і, тим паче, не пити та не їсти за межами готелю.

Харчування в кафе і кабачках за межами готелю – гра в рулетку на Ваш ризик!!!

* при першій же можливості мити руки дезінфікуючим милом. Для цього не зайвим буде взяти, щонайменше, кілька шматочків дезінфекційного мила з собою з дому, на випадок, якщо в готелі такого мила не буде;

* ретельно мити всі фрукти бутильованою мінеральною водою, незалежно від того, де фрукти придбані;

* не пити воду з-під крана, навіть просто полоскати рот і чистити зуби краще бутильованою мінеральною водою. Це викликано не тим, що у водопровідній воді міститься інфекція (у хороших готелях вода дезінфікується), а тим, що в кожному регіоні свій мінеральний склад води, і це може несприятливо впливати на шлунок. Тому жителі Індії, які у себе вдома п’ють водопровідну воду, приїжджаючи в інше місце, користуються водою з пляшок. Навіть у дорогих ресторанах вода, поставлена на стіл у графині, може виявитися водопровідною і спричинити сильний кишковий розлад.

Пити треба тільки із закритих пляшок, причому найкраще від відомих Вам виробників!!!

Без дотримання правил обережності деяку небезпеку в Індії становить і ласкаве сонце. Сильні сонячні опіки можна отримати навіть у похмуру погоду, тому рекомендується використання сонцезахисних кремів з високим фактором (з коефіцієнтом не менше 30 одиниць).

Під час користування місцевим наземним транспортом (поїздом або автобусом), не забувайте, що поруч із Вами перебуватимуть місцеві мешканці (необов’язково, що всі вони чимось заразні, але Ви ж про це не зможете дізнатися заздалегідь, коли ввійдете до автобуса та/або поїзда?). Тому користуватися місцевим транспортом ми радимо тільки в разі крайньої необхідності. Краще замовити транспорт у приймаючої фірми, або викликати таксі від готелю.

У містах і в курортних зонах укуси небезпечних комах і тварин не загрожують. Але, збираючись на екскурсію, краще заздалегідь подбати про репеленти. Крім того, при розміщенні в готелях категорії 3* і нижче важко розраховувати на надання ефективних засобів проти можливих у готелі комах. У цьому випадку незайвим буде, якщо Ви привезете свій власний фумігатор (або аналогічний засіб) з достатнім запасом змінних пластинок.

Наполегливо рекомендуємо Вам подбати про наявність своєї особистої аптечки!

 

Усі медичні препарати, якими Ви користуєтеся постійно вдома, повинні в ній бути присутніми. Крім того, обов’язковим є запас препаратів, які користуються у Вас довірою, що полегшують і поліпшують травлення. Будь ласка, пам’ятайте, що навіть у найкращих готелях під час приготування страв європейської кухні використовується місцева вода, яка може негативно вплинути на Ваш шлунок.

У разі необхідності звернення до медичного закладу, або виклику лікаря, необхідно одразу ж зателефонувати за одним із телефонів, зазначених у страховому полісі, і попередити страхову компанію про користування медичними послугами. Якщо захворювання належить до страхових випадків (див. страховий поліс), витрати будуть компенсовані відповідно до пред’явлених оплачених рахунків. Слід також враховувати, що жодна страхова компанія не покриває витрати на лікування венеричних хвороб і хвороб, спричинених алкогольним отруєнням.

Безмитно в Індію можна ввозити:

– 200 сигарет або 50 сигар,

– 0,95 л. алкоголю;

– мінімальну кількість таких предметів особистого користування, як бінокль, фотоапарат, відеоапаратура, магнітофон тощо.

Професійне обладнання та дорогі предмети слід вказувати в декларації або реєструвати їх після прибуття з письмовим зобов’язанням вивезти їх на зворотному шляху.

Заборонено вивезення: шкур тигра, диких тварин, пір’я птахів, шкір рідкісних рептилій і виробів з них, живих рослин, золота і срібла в злитках, предметів антикваріату і старовини, виготовлених понад сто років тому.

Підпишіться на нашу розсилку!

Залиште email і отримуйте найсвіжіші новини

Loading