Гуру Нанака Джаянті – День Народження Гуру Нанака (Гуру Парб)


Гуру Нанака Джаянті – День Народження Гуру Нанака (Гуру Парб)

Фестиваль Гуру Нанака Джаянті Сікха припадає на місяць Картік (жовтень / листопад). Сікхи святкують день народження Гуру Нанака з Шлях Акханд, читання священних писань сикхів, Гуру Грантх Сахіб, безперервно від початку і до кінця. Це робиться командою сикхських чоловіків і жінок, кожен з яких читає по 2-3 години протягом 48 годин, починаючи з двох днів до і закінчуючи рано вранці в день народження. У передостанній день Гуру Нанака Джаянті вранці відбувається процесія, більш відома як “Прабхат фері”. П’ять озброєних охоронців, які представляють Пяндж Пярес, очолюють процесію з Нішан-сахібами (сикхським прапором). Місцеві гурти, що грають релігійну музику, складають особливу частину процесії.
Сикхи також відвідують гурдвари, де проводяться спеціальні програми і співаються кіртани (релігійні пісні). Будинки та гурдвари освітлені. Життя Гуру Нанака Дева слугувало маяком для його віку. Він був великим провидцем, святим і містиком. Він був плідним поетом і єдиним вокалістом Бога. Пророк миру, любові, правди і відродження, він був на століття попереду свого часу. Його універсальне послання настільки ж свіже і правдиве навіть сьогодні, як і в минулому, і сикхи в усьому світі практикують те, що проповідував Гуру Нанак Дев, щоб підтвердити свою віру в вчення свого засновника.

Фестиваль триває до вечора, молитви і гімни тривають до пізньої ночі. Сикхи, які не можуть відвідати Гурдвару під час фестивалю, проведуть аналогічну церемонію у своїх власних домівках. Різноманітні лекції та вірші читаються на честь Гуру. Лангар (особливий обід) подається людям. Кара Парасаад подається після пуджі. Це солодка на смак їжа, яка була благословенна. Вона зроблена з манної крупи або пшеничного борошна, цукру і топленого масла (очищене масло) і подана теплою. Тоді зібрання ділитиметься лангаром (їжею) з вільної кухні. Святкування можуть також включати феєрверк.

Пенджаб “Усміхнений Штат Індії” (Груповий Тур) / 7 днів

Розташований у північно-західній частині Індії, Пенджаб означає землю п’яти річок. Мережа з п’яти річок – Раві, Беас, Сатледж, Ченаб і Джелум, зрошує цю землю, і сільське господарство є “культурою” штату Пенджаб. Пенджаб, відомий своєю кухнею, культурою та історією, відвідують туристи, які хочуть насолодитися культурою, стародавньою цивілізацією, духовністю та історією. Родюча земля ферм і фортів, Пенджаб назвали “Усміхненою душею Індії”, де ви завжди бачитимете посмішки на обличчях і радість у серцях мешканців, які пишаються своєю релігією та культурою. Хоча штат не має якихось значних пригод, але розвага гарантована. Є багато фортів у штаті, які розповідають історію минулого землі. Золотий Храм, кордон Вага, Джаліанвала Баг, Шиш Махал є одними з основних туристичних визначних пам’яток у Пенджабі. Список стає нескінченним, оскільки кожна вулиця Пенджабу сама по собі приваблива; У кожному регіоні Пенджабу є своя історія та унікальна краса.

Об’єкти за програмою

Делі Форт Туглакабад / Мавзолей Засновника Гіяс-Уд-Діна Туглака / Храм ІСККОН (Храм Рама Харе Крішна) / Ворота Індії / Парламент / Палац Президентської Резиденції / Аграсен Кі Баолі
Бхатінда Кіла Мубарак / Рожевий Сад / Лакхі Джунглі
Амрітсар Урочиста Церемонія Зміни Варти І Спуску Державного Прапора За Участю Військових Індії І Пакистану / Золотий Храм (Хармандір-Сахіб) / Джалліанвала-Багх / Дургіана Мандир / Гуру Ке Махал / Музей Поділу Країни В Індії І Пакистані
Джаландхар Місто Науки Капуртхала / Компані Баг (Парк Неру)
Патіала Палац Моті Багх / Кіла Андрун / Ранг Махал / Шиш Махал
Чандігарх Анандпур Сахиб / Сад Камней / Озеро Сухна / Комплекс Капитолий – Центр Ле Корбюзье
Куркшетра Храмові споруди, пов’язані з прославленим Давньо-Індійським Епічним Епосом Махабхаратою

 

09-11-2019: Виліт о 09-11-2019 – Прибуття в Делі (в ніч з 09-11-2019 на 10-11-2019) (Політ)

Ласкаво просимо на землю першої цивілізації. Ви прибуваєте в Делі – столицю Індії. Зустріч в аеропорту. Трансфер до готелю. Розміщення. Відпочинок. Сучасний Делі (столиця Індії) – був столицею семи імперій в історії Індії. Згідно з Археологічним оглядом Індії, в Делі розташовано 60000 пам’яток світового значення, багато з яких збудовано більш ніж кілька тисячоліть тому. Швидкозростаючий мегаполіс, найбільше місто Індії з населенням 25 мільйонів осіб (друге за чисельністю населення місто у світі), успішно поєднує стару і найсучаснішу Індію, де можна ознайомитися з дивовижними традиціями, звичаями і найдавнішими пам’ятками. Серед хмарочосів, що швидко ростуть, залишки минулого у вигляді численних пам’яток стоять як тихі нагадування стародавній спадщині країни. Місто сповнене захопливими куточками і закутками.

10-11-2019: Делі – Бхатінда (340 км – 6 год.).

Сніданок. О 10:30-11:00 год. прямуємо до Форт Туглакабад. Славний форт є одним з найкрасивіших зразків чистої ісламської архітектури середньовічної Індії з усіма флюїдами розкоші та величі в його укріпленнях, що насуваються, які ми асоціюємо з давньою королівською владою країни. Поряд з великими укріпленнями, палацами і цитаделлю, великими воротами, в районі форту також є мавзолей засновника і першого правителя форту – Гіяс-уд-діна Туглака і його дружини та сина. Відвідування Храму ІСККОНА(Храм Рама Харе Крішна), присвяченим Господу Крішні. Храмовий комплекс також є центром вивчення ведичних наук і має величезну кількість шанувальників. У центральному залі звучить небесна мелодія “Харе Рама Харе Крішна”. Прямуємо до вражаючих Воріт Індії (пам’ятника першої світової війни), будівлі Парламенту та Палацу президентської резиденції, які були спроектовані англійцем Едвіном Лютієнсом. Потім їдемо в Аграсен кі Баолі – це стародавнє водосховище, що здіймається з глибини землі до 103 кам’яних сходинок. Це тихе і безтурботне місце, заховане серед ділових веж і житлових квартир у центрі Делі, ідеально підходить для любителів фотографії. Обід о 14:30-15:00 год. Переїзд у Бхатінду. Після прибуття розміщення в готелі та відпочинок. Ніч у готелі.

11-11-2019: Бхатінда – Кордон Вагах – Амрітсар (190 км – 4 год.)

Бхатінда, одне з найстаріших міст Пенджабу, відоме як історичний та релігійний центр, заснований у 7000 році до нашої ери. Однак сучасний Бхатінда виник у 965 році нашої ери, заснований Бала Рао Бхатті – королем Раджпута Бхаті. Це також те саме місто, де Гуру Гобінд Сінгхджі бився проти Моголів. Після сніданку екскурсія містом з відвідуванням Кіла Мубарак, пам’ятки великого історичного значення. Походження форту можна простежити до періоду між 90 і 110 р. н.е., і це найстаріший зі збережених фортів в Індії, відомий історикам. Цей величний зразок архітектури чудово поєднується з навколишньою пустельною місцевістю і має витончений та елегантний вигляд. Оскільки розкішний форт розташований на шляху з північного заходу, він також був відомий як Табар-і-Хінд або ворота в Індію. Завдяки своїй міцній структурі, він відігравав важливу роль в оборонних стратегіях Пенджабу. Разія Султана, перша леді-правителька Делійських султанатів, утримувалася в цьому форті після того, як її було переможено і повалено. Гуру Гобінд Сінгх, десятий гуру сикхів, також відвідав це місце. Ці історичні асоціації роблять Кіла Мубарак місцем особливого інтересу, особливо серед любителів історії. Трояндовий сад, розповсюджений на величезній площі 40000 кв. м, розарій розташований недалеко від теплоелектростанції в Бхатінді. Сад, як випливає з назви, славиться різноманітними видами троянд.

Лакхі Джунглі, цей ліс захищає стародавню Гурдвару, де Шрі Ґуру Нанак Дев доставив Шрі Джапулі Сахіб – одну лакську священну проповідь. 10-й сикхський гуру, Гуру Гобінд Сінгх, також відзначив святе місце своїми відвідинами. Після обіду вирушаємо на кордон Вагах із Пакистаном. Вагах був єдиним прикордонним пунктом між двома країнами до відкриття Аман Сету в Кашмірі в 1999 р. З 1959 р. на цьому кордоні щовечора відбувається кумедна яскрава урочиста церемонія зміни варти та спуск державного прапора за участю військових Індії та Пакистану. Ця єдина у своєму роді церемонія закриття державного кордону і демонстрація патріотизму у світі.

Переїзд в Амрітсар. По прибуттю розміщення в готелі та відпочинок. Ніч у готелі.

12-11-2019: Амрітсар (Гуру Парб)                                           

Амрітсар – “Ворота в Пенджаб – дім до Золотого Храму”. День у цьому мирному місті починається з духовних молитов Гурудвари. Первісна назва спочатку стародавнього озера, потім храмового комплексу, а потім і навколишнього міста, що означає “басейн амброзійного нектару”. Амрітсар є духовним і культурним центром сикхської релігії. Фестиваль Це місце також відоме своєю різаниною в Джалліанвала Багхе і близькістю до кордону Вага. Насичена їжа і щедрі порції легендарної пенджабської гостинності ще більше сприяють заклинанню відвідувача. Від операції “Блакитна зірка” в Золотому храмі до трагедії різанини в Джалліанвала Багсі Амрітсар бачив найгірші ситуації і все ж виглядав як фенікс у часи випробувань. Амрітсар сьогодні – це процвітаюче місто з активною торгівлею і туризмом.

Сніданок. Золотий храм є головною туристичною визначною пам’яткою Амрітсара. Ця важлива святиня сикхів приваблює десятки тисяч паломників з усієї Індії. Накрийте голову хусткою, зніміть взуття і поблукайте навколо одного з найдивовижніших місць в Індії. Хармандір-Сахіб (у перекладі Божий Храм) будували і руйнували багато разів, перш ніж наприкінці 1700-х р. було відновлено той варіант, який ми можемо бачити сьогодні. У 1802 р. Хармандир-Сахіб був покритий позолоченими пластинами і став відомий під ім’ям Золотого Храму, де зберігається священна книга “Гуру Грант Сахіб”. На покриття купола використано близько 100 кг золота. Храм стоїть у центрі священного озера, навколо якого рухається нескінченна низка паломників. Неподалік від Золотого Храму знаходиться Джалліанвала-багх: де проводився розстріл мирних жителів в Амрітсарі колоніальними військами Британської імперії. 13 квітня 1919 року величезна кількість паломників приїхали в Амрітсар, щоб відсвяткувати свято. Генерал Дваєр особисто повів війська на площу і наказав своїм людям відкрити вогонь без попередження. Офіційні джерела британського уряду назвали кількість загиблих – 379 осіб. Індійський національний Конгрес стверджував про 1000 загиблих. Також відвідаємо храм Дургіана Мандір. Храм був побудований 1921 року за прикладом Золотого храму сикхів.

Гуру Ке Махал був заснований в 1573 році Гуру Рам Дасом як невеликий котедж, в якому жили великі гуру сикхів. Музей поділу країни в Індії та Пакистані, перший у світі музей, присвячений історії та травмам мільйонів людей, які постраждали від кривавих наслідків безжалісного поділу, було нещодавно відкрито в Амрітсарі. Створений Фондом культурної спадщини (TAACHT), музей є частиною нещодавно відкритої вулиці Спадщини в Амрітсарі, що розпочинається біля Золотого храму і закінчується в ратуші. Колекції в Музеї Розділів включають газетні вирізки, фотографії, а також особисті речі, які були пожертвувані людьми, що були свідками і жили під час Розділення. Поділ, безсумнівно, є одним із найжорстокіших епізодів в історії Індії, що став свідком переміщення дванадцяти мільйонів людей на абсолютно нову батьківщину і болісної загибелі двох мільйонів людей. Звісно, такий болючий і хвилюючий інцидент залишив по собі багато спогадів, які болісно болючі й цінні водночас.

13-11-2019: Амрітсар – Джаландхар – Патіала (240 км – 5 год.).

Після сніданку переїзд до Патіали відвідуючи Джаландхар. Спортивна столиця Індії Джаландхар – кульмінація старого і нового. Це історичне місто було частиною прославленої цивілізації долини Інду. Сьогодні Джаландхар перетворився на важливий комерційний і промисловий центр, а також відомий своєю чудовою пенджабською кухнею. Відвідаємо Місто науки Капуртхала, також відоме як Місто науки Пушпа Гуджрал, це рай для любителів науки. Воно поширюється на площі в 72 акра. Його девіз – допомагати людям, особливо дітям молодшого віку, розвивати інтерес до роботи в навколишньому фізичному світі. Компані Баг (Парк Неру) – Найстаріша годинникова вежа міста була ретельно спроектована і досі є загальною визначною пам’яткою парку. Мемуари для Махатми Ганді було поставлено у вигляді статуї білого кольору з периферійною огорожею, що дає змогу уникнути будь-яких порушень у його структурі з боку тварин. Є бібліотека, що документує історію Індії про її боротьбу за свободу. Пишна зелена територія, прикрашена деревами й ароматними квітами, запрошує місцевих жителів і туристів провести вільний час. Після прибуття розміщення в готелі та відпочинок. Ніч у готелі.

14-11-2019: Патіала – Анандпур Сахіб – Чандігарх (150 км – 4 год.)

Патіала, розташований у регіоні Малва, це князівське місто. Патіала була колись колишнім князівським містом, заснованим Бабою Ала Сінгхом з династії Сідху. Патіала є домом для палаців, таких як Палац Моті Багх, побудований 1847 року, Кіла Андрун, Ранг Махал і Шиш Махал, відомих своїм архітектурним дивом. Патіала також славиться своїм яскравим одягом і сукнями. Переїзд у Чандигарх через Анандпур Сахіб. Це місто розташоване в районі Рупнагар, і є одним з найсвятіших місць для сикхів з моменту заснування тут Халса Панта. Місце, де відбулася ця священна подія, сьогодні відзначено будівництвом Гурудвари. Місто Анандпур Сахіб найбільш відоме безліччю гурудварів, які були побудовані в пам’ять про різних гуру. Є також п’ять фортів навколо міста, які свідчать про його військову історію. Після прибуття розміщення в готелі та відпочинок. Ніч у готелі.

15-11-2019: Чандигарх – Курукшетра – Делі (225 км – 5 год.)

Сніданок. Знайомство з унікальним сучасним містом – Чандігарх. Ми відвідаємо Сад каменів, який був створений у 1970 році. Тут серед лабіринтів, пагорбів і водоспадів розташовані скульптури, несподівані за своїм дизайном. Кам’яний сад Чандігарха дуже відомий тим, що він був повністю розроблений з викинутих промислових і міських відходів. Відвідування озера Сухна. Величезний водний простір, повністю штучний, озеро Сухна розташоване серед передгір’їв Шиваліків і є одним з найкращих місць, де можна відпочити і розслабитися. Ви можете покататися на човні або покататися на шикарі по озеру, або просто прогулятися біговою доріжкою. Одним із найвідоміших місць для відвідування в Чандигарху є комплекс Капітолій, який також часто називають Центром Ле Корбюзьє. Цей комплекс є втіленням витонченої архітектури, і хоча раніше його використовували як базу Ле Корбюзьє, нині це місце перетворено на музей. Капітолій також є домом для штату Відхан Сабха, Високого суду і Секретаріату. Переїзд до Делі.

Дорогою зупинка в Куркшетрі. Курукшетра – Поле Дхарми, де 5000 років тому відбулася битва двох братніх родів Кауравів і Пандавів: у кожній стороні були величні чоловіки, царі і воїни, але перемога лежала тільки за захисниками Дхарми (порядку, моралі). Підсумком цієї битви стала перемога братів Пандавів, Махабгарата докладно описує події, що відбулися, в найкрасивіших піснях, її вважають п’ятою Ведою і вона слугує великим уроком для всього людства. Екскурсія до Джотісара – легендарного місця, на якому Крішна повідав Бгагавад-гіту Арджуні, яка згодом стала основою індуїзму. Вечірня прогулянка вздовж гхатів обмивання Озеро Брахма-Саровар. Згідно з Вамана Пураною, тут почав своє творіння господь Брахма. Відвідування музею Крішни, тут можна побачити безліч експозицій, дізнатися багато нового про Крішну і побачити стародавні артефакти.

Після прибуття в Делі трансфер на реєстрацію міжнародного рейсу для перельоту додому. (Розміщення в готелі не передбачено)

Вартість тура

Готелі: За відсутності місць у певному готелі, буде надано номер в іншому готелі такої ж категорії / Час реєстрації о 14:00 год. / виселення об 11:00 год. дня.

Місто /  Ніч

 

Бюджет (3*) Стандарт (4*)
Делі Hotel Divine Paradise

 http://www.divine-paradise.com

The Athena
http://www.theathenahotel.com
Бхатінда Comfort Inn Tulip Heights
http://www.comfortinntulipheights.in
Comfort Inn Tulip Heights
http://www.comfortinntulipheights.in
Амрітсар Hotel Fairway
http://www.hotelfairway.com
Park Inn by Radisson
https://www.parkinn.com/amritsar-airport
Патіала Mohan Continental
http://www.mohancontinental.com
Clarion Inn
http://www.clarioninnpatiala.com
Чандігарх Hotel Rajshree
http://www.hotelrajshree.in
Clarion Inn Sevilla
http://www.clarioninn.in

Підпишіться на нашу розсилку!

Залиште email і отримуйте найсвіжіші новини

Loading