Відпочинок у Бангкоці

Перше враження про Бангкок – сучасне урбанізоване місто, де з нескінченною енергією вирує ділове життя. На зовнішньому вигляді столиці сильно вплинув вплив Англії, хоча Таїланд і не був колонізований Британською імперією. Здається, що місто суцільно складається з хмарочосів, офісних будівель, розкішних апартаментів і готелів і найбільших торгових центрів. Але це лише одне з багатьох ликів Бангкока…

 

У столиці, що розкинулася на берегах річки Чао Прайя, зараз проживає понад 7 млн людей. Місто є одним з найбільш динамічно розвиваються у світі, входить до числа найбільших міжнародних центрів туризму та бізнесу. Тут мешкає королівська родина, знаходяться уряд держави та адміністрація регіону, зосереджені основні промислові, торгові та фінансові підприємства. Щорічно Бангкок відвідують понад 2 млн туристів. До послуг гостей понад 200 першокласних готелів (включаючи найбільший у світі на 3700 місць), величезна кількість ресторанів.

 

Назви Бангкоку

Офіційна назва Бангкок у перекладі з тайської означає «місто дикої сливи». Колись так називалося маленьке рибальське село на березі річки Чао Прайя, на місці якого згодом було закладено місто. Інше ім’я було надано Бангкоку під час урочистої церемонії проголошення його столицею держави. Це найдовша назва міста у світі: Крунг Теп Маханакхон Амон Раттанакосин Махинтара Аюттхая Махадилок Пхоп Ноппарат Ратчатани Буриром Удомратчанивет Махасатан Амон Пиман Аватан Сатит Саккатхаттийя Витсанукам Прасит (Krung Thep Mahanakhon Amon Rattanakosin Mahinthara Ayuthaya Mahadilok Phop Noppharat Ratchathani Burirom Udomratchaniwet Mahasathan Amon Piman Awatan Sathit Sakkathattiya Witsanukam Prasit) – що означає «місто ангелів, велике місто, місто – вічний скарб, неприступне місто бога Індри, велична столиця світу, обдарована дев’ятьма дорогоцінним камінням, щасливе місто, сповнений достатку грандіозний королівський палац, що нагадує божественну домівку, де панує перевтілений, подарований Індрою та побудований Вішнукарном».

Але мешканці Бангкока називають своє місто просто Крунг Теп («місто ангелів»).

 

Райони Бангкоку

Історичний центр столиці знаходиться на острові Раттанакосин, утвореному річкою Чао Прайя, її протокою, і прилеглими територіями. Оскільки місто починало зводитися ще за часів загрози нападу з боку бірманців, найважливішою була безпека, а тому перші будівлі з’явилися саме на острові. Пізніше, коли проблему навал було вирішено, Бангкок став розростатися (скажімо, храми середини ХІХ століття перебувають поза Раттанакосина). На самому острові нині розташовуються найстаріші будинки – королівський палац, храм Смарагдового Будди, деякі інші храми та історичні пам’ятки. Серед них – залишки міської стіни XIX століття та перші житлові споруди. В історичній частині столиці також є парламент, більшість урядових організацій, міністерства. Втім, є тут і будинки, зведені в останнє десятиліття, і сучасні пам’ятники, наприклад Democracy Monument, споруджений на згадку про події 1992 р.

У Бангкоку є сильна китайська діаспора. Спочатку на острові, де зараз знаходиться королівський палац, мешкали хуацяо – вихідці з Китаю. Але як тільки розгорнулося будівництво Бангкока, їх усіх виселили, дозволивши влаштуватися на 3 км нижче за течією. Так виник бангкокський Чайнатаун. У ХІХ ст. він був основним торговим центром країни, а китайці контролювали значну частину ринку у державі. Нині Чайнатаун ​​є не стільки етнічним, скільки історичним районом, причому одним із найпрестижніших у столиці. А у спадок від часів процвітання залишилося лише кілька великих храмів.

Район Сілом, який отримав свою назву від вулиці Сілом (Уолл-стріт Бангкока), – сучасний центр міста. Тут є більшість офісів великих компаній і фактично половина всіх іноземних посольств. Тут же зосереджені найвищі будинки та найдорожчі готелі. Звичайно, в Силомі є і недорогі готелі, але економні туристи все ж таки воліють селитися або в історичному центрі, або на Сукхумвіті. На вулицях Siphaya та Surawong у північній частині Силома розташовані численні торгові ряди, окремі лавочки, супермаркети.

А ще на північ – так званий Siam Square, торговий центр міста. Тут зосереджено найбільші супермаркети – Siam Discovery Center, Colloseum Dep. Store, Tokyo, World Trade Center. У них, як і в дрібніших магазинах, ціни вигідно відрізняються від цін у туристичних районах і безсумнівно нижчі, ніж у Силомі.

Трохи на схід від основного скупчення торгових рядів знаходиться район Ploenchit – «місце зборів» найдорожчих готелів (наприклад, Hilton International) і частини посольств, що залишилася (перша, як уже згадувалося, на Силомі), у тому числі США, Великобританії та Швейцарії.

Найбільшою популярністю у туристів користується Сукхумвіт: ті, хто приїжджає до Бангкока, селяться переважно тут. Назва району дала його головна вулиця, з якої потім починається автошлях, що веде на південний схід до кордону з Камбоджою. Основна особливість району: тут мало жвавих перехресть, центральну вулицю перетинають лише невеликі вулички, які майже завжди закінчуються глухим кутом. Вони практично немає дорожнього руху (попри те, що магістраль Сукхумвіт досить галаслива і широка), зате багато – якщо не сказати, левова частина – столичних go-go-барів та пабів. Тому не дивно, що вночі там вирує життя.

 

Шопінг у Бангкоці

Шопінг є невіддільною частиною життя Бангкоку. Крім численних сувенірів зазвичай купують ювелірні прикраси, відомий на весь світ тайський шовк, шкіргалантерею, зшитий на замовлення одяг, антикваріат, вироби з дерева тика, кераміки та бронзи. Кожен турист, як правило, прагне привезти додому живі тайські орхідеї та дивовижні фрукти. Для шопінгу в Бангкоку є всі можливості: невеликі магазинчики на оптових ринках у Бо-Бей та Пратунамі, оптові склади та торгові офіси, що займаються реалізацією одягу та взуття, на околицях каналу Маханак, величезні торгові комплекси в районі вулиці Рачада. Окремо слід згадати великі супермаркети Yaohan, Robinson, Zen та Tokyo – вони розташовані поруч один з одним, на відміну від аналогічних універмагів, розкиданих по всьому місту.

Ресторани у Бангкоці

Бангкок – справжній рай для гурманів. У тайській кухні найбільший вибір вишуканих страв зі свіжих морепродуктів. Риба, краби, величезні лобстери та тигрові креветки можуть бути приготовані як у гострому (тайському) варіанті, так і відповідно до рецептів європейської кухні. Вражає не тільки різноманітність меню, але й різноманітність ресторанів – починаючи від простих вуличних і закінчуючи елегантними та дорогими. Скажімо, на вулиці Рачада розташований відомий на весь світ ресторан просто неба Tum Nuk Thai, занесений до Книги рекордів Гіннесса як найбільший у світі. Він займає настільки велику площу, що офіціанти змушені пересуватися на роликових ковзанах. А оскільки в Tum Nuk Thai можуть одночасно розміститися 1200 відвідувачів, цей заклад є просто ідеальним для організації масових вечірок та прийому туристичних груп. У Бангкоку також є кілька ресторанів, що «плавають» – в них легко поєднати смачну вечерю з круїзом по річці.

 

Нічне життя в Бангкоку

Щодо розваг, в столиці Таїланду з цим немає проблем: тут і традиційні тайські танці, і коктейль-бари, і караоке, і дискотеки. Але смак справжнього нічного життя можна пізнати лише у Патпонгу (Patpong). Цей район називають сексуальним діснейлендом, проте не варто розцінювати його виключно як скупчення злачних місць. Тут також знаходяться хороші ресторани, нічний базар, магазини, Патпонг розділений на три зони: Патпонг-1 і Патпонг-2 є дві вулиці, що йдуть паралельно одна одній (велика з них – Soi Superstar); Патпонг-3 називається ще Силом-4 і є глухим кутом, призначеним для геїв. Бари відкриваються в різні часи, зазвичай з 18-00, але є й такі, які починають роботу о першій годині ночі. У Патпонгу можна зустріти не лише туристів, а й місцевих мешканців, проте іноземці особливо люблять бувати в цьому кварталі: там можна і повечеряти, і проговорити за столиком у кафе до ранку, і повеселитися, знаходячи собі розваги до смаку.

Підпишіться на нашу розсилку!

Залиште email і отримуйте найсвіжіші новини

Loading