Відпочинок у Кералі


Керала
– це найкращі пляжі; найкомфортабельніші готелі; канали, якими можна подорожувати на хаузботах (готелях-човнах); плантації спецій, кави, чаю; національний заповідник Пер’яр; бойове мистецтво “каларіпаятту”; традиція знаменитого індійського танцю “катхакалі”; аюрведичні центри… І все це на тлі пальм, численних християнських соборів (третина населення – християни) та водночас червоних прапорів із серпом та молотом, бо… оскільки Керала – це комуністичний штат. Це найбагатший, найчистіший, найосвіченіший (100% грамотність населення), найбільш упорядкований регіон Індії. Але Індія Мауглі – це теж Керала!

Хочете потрапити в казку?

Кералу називають “країною богів” – за переказами вважається, що саме тут на космічному змії лежить Вішну, Бог-охоронець цього світу. А ще “країною прибоїв, прянощів і магії”. Вона дарує стільки блаженства і щастя, що, напевно, на Землі немає людини, яка, побувавши тут, не закохалася б у казкову країну. Тому ще одна назва цих місць – “земний рай”.

Штат Керала, розташований на південно-східному узбережжі Індії, – це смуга землі, що простяглася між пасмом покритих зеленню гір Гхат на сході і блакитним Аравійським морем. Це тропічне узбережжя, що зрошується мусонними зливами і рясніє каналами та озерами, – туристичний рай півдня Індії. М’який клімат, довга берегова лінія з чудовими пляжами, спокійні внутрішні води, смарагдова зелень чайних плантацій і розкішна фауна, водоспади, аюрведичне лікування та багата культурна традиція, дивовижні свята та пам’ятки історії й архітектури, екзотична кухня – все це Керала.
Керала – один із найбільш соціально розвинених штатів Індії, зі стовідсотковою грамотністю, найнижчою дитячою смертністю і найбільшою тривалістю життя. Крім того, Керала вважається найчистішим штатом Індії. У штаті існує розвинена туристична індустрія: кілька аеропортів (Кочин, Трівандрум, Калікут), готелі де-люкс.
Історія цієї землі сягає в далеке минуле, коли спокусливий аромат спецій тягнув до срібних берегів Керали мореплавців з усіх куточків світу – фінікійців і римлян, китайців, арабів і євреїв, яких змінили голландці, португальці та англійці. Ще кораблі царя Соломона плавали в Кералу за прянощами і лісом, а за свідченням Марко Поло, в гавані Калікут щодня стояло на якорі близько 200 кораблів. Саме в Кералу збирався плисти Христофор Колумб, коли вирушив у своє західне плавання. У Новий час Європа дізналася про Кералу завдяки Васко да Гама, який п’ятсот років тому відкрив для Португалії цю частину Індії.
Мандрівники і переселенці приносили з собою культуру своєї батьківщини, перетворивши Кералу на хитромудру мозаїку: китайські рибальські сітки біля Форт-Кочіна, голландський палац і єврейська синагога в Маттанчеррі – ось небагато зі свідоцтв минулого, що збереглися до наших днів.
Однак незважаючи на різноманітні впливи, Керала впродовж тисячоліть зберігала свою самобутність, яка найсильніше проявляється під час свята Онам, присвяченому демону-королю Махабалі: щороку він повертається з підземного світу, щоб відвідати своїх люблячих підданих. Під час Онама в головних містах Керали проводять туристські ярмарки, невід’ємною частиною яких є перегони на довгих човнах-змеях екзотичними лагунами.
Хоча більша частина населення Керали – індуїсти, тут існує давня традиція релігійної та етнічної терпимості. Християнство в Кералі бере свій початок у першому столітті нашої ери і веде відлік від прибуття в ці землі самого апостола Фоми в 52 році Р.Х. Перша мусульманська мечеть в Індії була побудована в Кералі у 8 столітті н.е., а євреї, нащадки моряків царя Соломона, побудували в Кочині синагогу 1567 року.

Дух народу Керали знаходить своє найвище вираження у виконавському мистецтві: катхакалі – вельми витонченій танцювальній драмі, що має суворий канон і налічує близько півтори тисячі років, Куту та Кудіяттамі, ще більш давніх театральних традиціях. Інші різновиди виконавського мистецтва Керали – Мохініяттам, Оттан Туллал, Параян Туллал і Сітанкан Туллал.

За класичними та народними видами театрально-танцювального мистецтва стоїть потужною стіною військове мистецтво Каларіпаятту, одне з найдавніших і найрозвиненіших на Землі. Каларіпаятту тісно пов’язане з Аюрведою – “наукою життя”, сукупністю медичних традицій, що використовують натуральні засоби. Щороку тисячі туристів з усіх кінців світу приїжджають в аюрведичні центри Керали.

ШТАТ КЕРАЛА СЛАВИТЬСЯ – УНІКАЛЬНОЮ МЕДИЦИНОЮ АЮРВЕДА!!!

 

Аюрведа – це наука про життя, що охоплює всі аспекти людського існування і пов’язує воєдино життя людини і життя всесвіту. Аюрведа вважається найдавнішою і найповнішою медичною системою на Землі. Основні трактати аюрведи було записано понад дві тисячі років тому в Індії. З давніх-давен лікарі з усього світу приходили в Індію вивчати аюрведу. Китайці, тибетці, афганці, перси, єгиптяни, греки та італійці опановували цю стародавню медичну систему, а потім застосовували її на практиці у своїх країнах. Фармацевтичні фірми, точно дотримуючись стародавніх рецептів, виробляють практично всі ліки класичної аюрведи, зберігаючи навіть їхні стародавні назви.

Аюрведа заснована на усвідомленні того факту, що діяльність тіла перебуває під контролем законів природи. Слово аюрведа означає “знання життя“, адже вона має справу з усіма сторонами людського буття, а головний предмет аюрведи – людина. Окрім загальноприйнятих методів, в аюрведі описується застосування дорогоцінного каміння, металів, квітів, трав, ароматів і різноманітних харчових продуктів для лікування різних хвороб. Як досконала система медицини, аюрведа позбавляє людство багатьох непотрібних проблем і хвороб, адже мета аюрведи – досягти здорового стану тіла, розуму й духу. Для цього необхідно навчитися жити, дотримуючись принципу цілісності життя, адже все у Всесвіті взаємопов’язане і взаємозалежне. Аюрведа – це мистецтво здорового способу життя, за якого всі шкідливі впливи зовнішнього середовища безсилі перед бездоганним здоров’ям.

Підпишіться на нашу розсилку!

Залиште email і отримуйте найсвіжіші новини

Loading