Сіккім – Гімалайан Шангрі-Ла (Груповий Тур) / 9 днів


Сіккім – Гімалайан Шангрі-Ла (Груповий Тур) / 9 днів

Шангрі-Ла – вигадане місце, описане в романі “Загублений горизонт” 1933 року британським письменником Джеймсом Гілтоном. Гілтон описує Шангрі-Ла як містичну, гармонійну долину, м’яко керовану ламастерією. Шангрі-Ла став синонімом будь-якого земного раю, особливо міфічної гімалайської утопії – вічно щасливої землі, ізольованої від світу. У романі люди, які живуть у Шангрі-Ла, майже безсмертні, живуть за сотні років понад нормальне життя і лише дуже повільно старіють за зовнішністю. Назва також нагадує образ екзотики Сходу. У давніх тибетських писаннях існування семи таких місць згадується як Нгхе-Бейюль Хембалунг. Хембалунг – це один із кількох бейулів (прихованих земель, схожих на Шангрі-Ла), який, як вважають, був створений Падмасамбхавою в 9-му столітті як ідилічні, священні місця притулку для буддистів за часів чвар.

Подорож гімалайською державою Сіккіму особливо підкреслена драматичним окресленням пейзажу від густих лісів до барвистих лук і кількох безплідних ділянок із панорамним краєвидом на засніжені гори. Третю за висотою вершину у світі та перлину штату, Канченджунга, видно практично скрізь, де ви стоїте. Штат характеризується холодними зимами і прохолодним літом, і в ньому цілий рік приймає велику кількість туристів. З 1975 року вона стала невід’ємною частиною Індії з особливою культурою, яка перетворилася на багатогранну. Під впливом мирного співіснування домінуючої непальської громади з місцевими бгутіями та іммігрантами-лєпчами, можна знайти безліч монастирів та індуїстських святинь у безпосередній близькості один від одного. Сіккім, що пропонує найкращу гостинність і пишається чудовими походами, сніговими розвагами та мальовничими краєвидами, – це справді місце, куди люди закохуються!

Об’єкти за програмою

Багдогра – Дарджилінг Монастир Бокар
Дарджилінг Тигровий Пагорб – Спостереження за сходом сонця з краєвидами на вершини Макала (8475м), Джану (7710 м), Канченджанга (8585 м) та Еверест (8848 м)

Монастир Гум / Прогулянка на 130 річному іграшковому потязі / Зоологічний Парк Падмая Найду / Храм Дхірдам / Монастир Карма Доджі Чіолінг / Пагорб-Обсерваторія / Храм Махакал (Монастир Бхутія Басті)

Пеллінг Відвідування чайної плантації / Монастир Пемаянгце / Монастир Санга Чеолінг
Юксом Озера виконання бажань Кхечеопалрі (Озеро Тари) / Чортен Норбугханг / Монастир Дубді
  Монастир Ташидінг / Чортен ступа / Монастир стародавньої тибетської релігії Бон / Монастир Раланг
Гангток Румтек Монастир Румтек (Вищий інститут буддизму Шрі Наланда) / Чортен До Друл / Монастир Енчі / Інститут Тибетології
Калімпонг Монастир Занг Док Парлі Фоданг / Монастир Тарпа Чолінг / Відвідування оглядового майданчика Делло Хіллс

Детальна програма

День 1. Виліт до Делі / Калькутти / Мумбаї / Ченнаї

День2. Політ до Багдогри (Політ)

Багдогра – Дарджилінг (105 км / 4.5 год.)

Ласкаво просимо на землю першої цивілізації. Переліт до Багдогри. Після прильоту переїзд у Дарджилінг. Дорогою відвідування розташованого на пагорбі монастиря Бокар (Бокар Нгедхон Чоекхор Лінг), де вивчають і практикують один із двох основних існуючих напрямків – буддизм Махаяни. По приїзду розміщення в готелі. Увечері вільний час для прогулянки або відпочинку. Ніч у готелі в Дарджилінгу.

День 3. Дарджилінг

Ранній підйом і переїзд до Тигрової Гори (2585 м), звідки відкривається чудова панорама на Гімалаї. Спостереження за сходом сонця, яке забарвлює вершини Макала (8475 м), Джану (7710 м), Канченджанга (8585 м) і Еверест (8848 м) у золотисто-помаранчевий колір. Повернення в готель. Дорогою до готелю відвідування монастиря Гум, присвяченого Томо Геше Рімпоче з Тибету. Монастир був побудований 1875 року Ламою Шарб Гуатсо, а в його реконструкції брав участь Микола Реріх. Сніданок у готелі. Після сніданку – прогулянка на 130 річному іграшковому поїзді, одному з останніх у світі, що працюють на вугіллі, вузькоколійною залізницею в гори, під час якої Вам відкриються краєвиди на високі вершини Гімалайських гір, непрохідні джунглі, зелені долини і чайні плантації. У 1999 році ця залізниця була внесена до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Потім відвідування Зоологічного Парку Падмая Найду, відомого червоними пандами, сніговими леопардами та амурськими тиграми. Відвідування храму Дхірдам, присвяченого індійському богу п’ятиликому Шиві. Незважаючи на те, що храм індуїстський, у його архітектурі простежується вплив тибетської культури. У другій половині дня піша прогулянка (20-25 хв) до монастиря Карма Доджі Чіолінг. Монастир був відновлений у 30-х роках ХХ століття і зберігає цінні колекції манускриптів, зокрема оригінал знаменитої книги “Тибетська книга мертвих“. Потім піша прогулянка (близько 30 хв) на Пагорб-Обсерваторію – оглядовий майданчик, звідки відкривається панорамний вид на місто, а також відвідування індуїстського храму Махакал, розташованого на місці зруйнованого раніше в цьому місці буддійського монастиря Бхутія Басті. Храм є популярним місцем паломництва, як індуїстів, так і буддистів. Повернення в готель. Ніч у готелі.

День 4. Дарджилінг – Пеллінг (75 км / 3 год.)

Сніданок у готелі. Переїзд у Пеллінг, маленьке гірське село, розташоване в Східному районі Сіккіму. Дорогою відвідаємо чайну плантацію, де можна спостерігати за процесом збору врожаю чаю в полі, сушіння і сортування відповідно до його якості. Завдяки унікальним кліматичним умовам чай Дарджилінг має характерний ніжний мускатний смак і вишуканий аромат, що відрізняють його від інших сортів, вирощених на нижчих висотах. Зібраний тут чай є одним із найдорожчих у світі. Після прибуття в Пеллінг поселення в готель, відпочинок. У другій половині дня відвідування Монастиря Пемаянгце – одного з найстаріших і найзначиміших монастирів традиції Ньінгама або “школи старих перекладів” – однієї з чотирьох шкіл тибетського буддизму. Монастир розташований на висоті 2100 метрів, і від нього відкриваються дивовижні краєвиди. У монастирі знаходиться статуя засновника тибетської тантричної традиції, шанованого Другим Буддою нашої епохи, Гуру Рінпоче (Падмасамбхави), а також представлені численні скульптури, фрески і предмети культу, більшість з яких є безцінними. Повернення в готель. Ніч у готелі Пеллінга.

День 5. Пеллінг – Кхечеопалрі – Юксом (60 км / 2.5 год.)

Ранній підйом і пішохідна прогулянка через хвойний ліс до монастиря Санга Чеолінг – одного з найстаріших монастирів Сіккіму, який був заснований 1697 року ламою Лхацун Чемпо. Назва монастиря перекладається як “місце таємного вчення”. Монастир розташований на вершині пагорба і оповитий умиротворенням. Повернення в готель. Сніданок у готелі. Переїзд у Юксом. Дорогою відвідаємо Озеро виконання бажань Кхечеопалрі, яке є місцем паломництва для буддистів та індуїстів, його також називають озером Тари, адже за легендами озеро утворилося у відбитку стопи богині Тари. По прибуттю в Юксом, першу столицю королівства Сіккім, поселення в готель. Після обіду прогулянка сосновим лісом до Чортену Норбугханг – величезного кам’яного трону, збудованого 1641 року на честь коронації першого короля Пунцог Намг’яла – засновника династії, що правила королівством Сіккім аж до 1975 року, доки Сіккім не увійшов до складу Індії. Трон зберігає відбиток стопи Верховного лами, як свідчення стародавньої церемонії. Повернення в готель. Ніч у готелі Юксома.

День 6. Юксом – Гангток (130 км / 5 год.)

Ранній підйом і пішохідна прогулянка до найстарішого діючого монастиря Дубді, заснованого 1701 року. У монастирі зберігається велика колекція стародавніх манусткриптів, а стіни монастиря багато прикрашені розписами тантричних божеств. Повернення в готель. Сніданок у готелі. Переїзд Гангток – сучасну столицю Сіккіму – мальовничою дорогою з красивими гірськими пейзажами. Дорогою відвідаємо монастир Ташидінг – одне з найзагадковіших і наймістичніших місць Сіккіму. Монастир розташований на вершині гори, на місці, куди впала стріла, випущена великим учителем Падмасабхавою. Позаду монастиря, знаходиться чортен – ступа, в якій міститься частинка праху Будди, і просте споглядання цієї ступи очищає людину від усіх гріхів. У самому монастирі зберігається запечатаний у 17 столітті чарівний глечик зі святою водою, який чудесним чином ніколи не порожніє. Відвідування єдиного в Сіккімі монастиря стародавньої тибетської релігії Бон – споконвічної релігії тибетців. Відвідування монастиря Раланг – одного з найбільших монастирів Сіккіму, відомий також під ім’ям інститут Палчен Чоелінг. Цей великий барвистий монастир школи Кагьюпа знаменитий своєю вишуканою колекцією настінного живопису. Після прибуття в Гангток поселення в готель. Ніч у готелі Гангтока.

День 7. Гангток

Сніданок у готелі. Відвідування одного з найзначніших монастирів Сіккіму – Румтек, де проживає значна чернеча громада. Тут знаходиться Вищий інститут буддизму Шрі Наланда і безліч святинь, до числа яких входить Золота ступа, що містить реліквії Кармапи. Вважається, що Румтек був заснований ще в 16 столітті. Однак до 20 століття від монастиря залишилися одні руїни, і шістнадцятий Кармапа (глава школи Каг’ю) відновив його в 60-х роках, після втечі з Тибету. Монастир у Сіккімі є майже точною копією тибетського монастиря Цурпху, колишньої резиденції Кармапи. Повернення в Гангток. Відвідування Чхортен До Друл – однієї з найважливіших і найбільших ступ у Сіккімі, біля якої знаходяться 108 молитовних коліс з мантрою “Ом Мані Падме Хум” і величезні статуї Гуру Рінпоче (Гуру Падмасамбхава). Екскурсія продовжиться візитом до монастиря Енчі, що належить школі Нігмапа. Стіни монастиря і молитовного залу розписані дивовижними фресками, а сама будівля у вигляді китайської пагоди розташована високо над Гангтоком, звідки відкриваються чудові краєвиди на місто і Канченджангу. За переказами це місце благословив сам Лама Друптаб Карпо, майстер Тантри, відомий тим, що володів мистецтвом левітації. Далі за програмою екскурсія до Інституту Тибетології – заснований 1958 року, єдина у світі установа, що займається просуванням Буддизму Махаяни, а також дослідженням і розвитком культури, мови і традицій Тибету. Володіє найціннішою колекцією предметів культу і побуту, священних реліквій. В інституті розташована Бібліотека Тибетських Манускриптів, де зібрана найзначніша колекція рукописів, вивезених із Тибету. Тут знаходиться понад 30 000 стародавніх документів, доступних для вивчення. Ніч у готелі.

День 8. Гангток – Калімпонг (75 км / 2.5 год.)

Сніданок у готелі. Переїзд у Калімпонг – гірський курорт, розташований на мальовничих пагорбах на висоті 1200 метрів, відомий буддистськими монастирями, розведенням чаю і квітів. У Калімпонгу часто бував Рамбіндранат Тагор, а з 1948 року до самої смерті 1955 року тут на віллі Крукеті проживала Олена Іванівна Реріх та її син – учений-сходознавець Ю.М. Реріх. Після прибуття поселення в готель. Після обіду – екскурсія в Калімпонг з відвідуванням квіткової оранжереї і монастиря Занг Док Парлі Фоданг. Монастир знаменитий своєю рідкісною колекцією Тибетських буддійських манускриптів і чудовою приватною бібліотекою для вивчення тибетської мови і культури. Молитовний зал усередині монастиря прикрашений фресками, тут же знаходиться рідкісна тривимірна мандала, яка символізує сферу проживання божеств або так звані “чисті землі будд”. У невеликому саду біля монастиря розташована біла ступа, побудована ченцями на місці кремації Олени Реріх, в якій зберігається частина її праху. Від монастиря відкривається панорамний вид на місто і його околиці. Потім візит до монастиря Тарпа Чолінг, розташованого на пагорбі Тірпай. Монастир належить до тибетської буддистської школи Гелугпа (ченців жовтошапочників), до якої належить нинішній Далай Лама. На завершення екскурсії відвідування оглядового майданчика Делло Хіллс, звідки відкривається чудовий вид на гори і долину. Повернення в готель. Ніч у готелі в Калімпонг.

День 9. Калімпонг – Багдогра (75 км / 2.5 год.)

Багдогра – Делі (Політ)

Сніданок у готелі. Трансфер в аеропорт Багдогри. Переліт до Делі. Після прибуття в Делі самостійний трансфер на реєстрацію міжнародного рейсу для перельоту додому.

Відправлення з Делі

Готелі: За відсутності місць у певному готелі, буде надано номер в іншому готелі такої ж категорії / Час реєстрації о 14:00 год. / виселення об 11:00 год. дня.

Місто /  Ночей Бюджетна категорія Стандартна категорія
Дарджилінг / 2 Mount Himalayan Resort
https://www.mounthotels.in/darjeeling-himalayan-resort/
Summit Grace Hotel
https://www.summithotels.in/darjeeling-grace-hotel/
Пеллінг / 1 Daizzo De Regency Hotel
https://www.theroyaloaksgangtok.com/de-regency-hotel-pelling/
Pacchu Village Resort
http://www.pellingresort.com
Юксум / 1 Hotel Tashigang Yuksum Residency
https://yuksum-residency-yuksom-stdc.hotelsgds.com
Гангток / 2 Summit Norling Resort & Spa
https://www.summithotels.in/gangtok-norling-resort-and-spa/
The Royal Plaza
https://www.sarovarhotels.com/the-royal-plaza-gangtok-resort/
Калімпонг / 1 Summit Barsana Resort & Spa
https://www.summithotels.in/kalimpong-barsana-resort-and-spa/
Mystic Orchid Retreat
http://www.themystichotels.com/kalimpong.html

Підпишіться на нашу розсилку!

Залиште email і отримуйте найсвіжіші новини

Loading