Природа Мальдівських островів
Природа – це те, заради чого варто приїхати на Мальдіви. Понад 1000 островів розкиданих у теплих смарагдових водах Індійського океану. Острови вкриті кокосовими і банановими гаями та оточені білосніжним кораловим піском.
Мальдіви розташовані за 700 км від найближчого сусіда – Шрі-Ланки. До того ж ґрунт коралових островів відносно бідний і не дуже сприятливий для розвитку рослин. Незважаючи на це, флора Мальдівських островів дуже різноманітна. Деякі види, безсумнівно, були завезені людиною, але багато видів рослин існували на островах з незапам’ятних часів. Своєю пишною рослинністю острови зобов’язані морю. Із 300 видів рослин на Мальдівах 25% потрапили на острови морським шляхом, 10% із них були занесені птахами, і тільки незначна кількість потрапила сюди завдяки вітрам. Головне дерево на островах – кокосова пальма теж дісталася сюди морем і стала емблемою Мальдівів. Також на Мальдівах трапляється хлібне дерево, плоди якого вживаються в їжу в смаженому і вареному вигляді. Зустрічаються на Мальдівах пандани і фікуси-баньяни. На піщаних берегах ростуть вічнозелені мангрові дерева і квітучі чагарники. На островах дуже багато рослин, які були завезені людиною. Це бамбук, який добре прижився на південних островах. Його використовують як будівельний матеріал. Також на острови привезли й евкаліпт. На Мальдівських островах дуже багато декоративних рослин – троянди, алтеї, рожеві, жовті та білі плюмерії, що виділяють солодкий аромат, гібіскуси, орхідеї. Ці рослини потребують ретельного догляду і тому прикрашають вулиці столиці Мале та туристичні острови, на рибатських островах їх мало.
Квітка троянди стала національним символом Мальдівів. Усі сільськогосподарські культури, крім кокосової пальми, також були завезені людиною. Тут вирощують банани, папайю, манго, кавуни, ананаси, лайми. Тваринний світ островів не особливо багатий. Більша частина тварин була завезена на острови людиною. Колись острови були населені тільки морськими птахами. На островах близько 100 видів пернатих мешканців, половина з яких – постійні жителі островів, а інша половина – птахи-мігранти. На Мальдівах багато чайок і крячків, є птахи-корнети, які розоряють чужі гнізда. Вони рідко можуть бути поміченими, але зате дуже часто вранці можна почути їхній тужливий і гучний свист. На узбережжі і на коралах, що виступають з води, мешкають іржани і бекаси, які із задоволенням ласують ракоподібними. На Мальдівах також є два види чапель: великі сірі і маленькі острівні чаплі, яких місцеві жителі часто тримають вдома.
Нікого не залишать байдужими красені морські фрегати, які гніздяться на населених островах. Також на Мальдівських островах мешкають яскраво забарвлені співочі птахи, яких місцеві жителі із задоволенням тримають вдома у великих вольєрах. Найпоширеніші – галасливі рожеві папужки. На Мальдівах дуже мало різновидів ссавців. Переважно це землерийки, тупайї (маленькі мавпочки) і водяні щури. Ще на островах мешкають гігантські кажани, їх можна побачити не тільки вночі, а й удень, а харчуються вони фруктами, чим завдають чимало клопоту місцевим жителям. Багато тварин на островах ведуть нічний спосіб життя. Серед них – гекони, ящірки, які мешкають у тропічних регіонах. Геконів часто можна побачити в будинках місцевих жителів. Ці ящірки дуже швидко бігають по стінах і видають гучні крики. Але через те, що вони харчуються москітами і тарганами, їх з дому не виганяють.
Національна кухня Мальдівів
Меню більшості Курортів на Мальдівах включає як місцеву, азіатську, так і європейську кухню. Якщо Ви звикли до традиційної європейської кухні, не хвилюйтеся – більшість Курортів категорії 4 зірки і 5 зірок пропонують у своїх ресторанах індійську, континентальну, східну, італійську, китайську кухні. Місцева кухня побудована на традиціях індійської та, частково, арабської кулінарних традицій. Широко використовуються рис, морепродукти, різні прянощі та гострі приправи. У більшості традиційних страв використовують копчену, сушену і відварну рибу. Основа кухні – відварений тунець із рисом, приправлений різними соусами (насамперед – соусом карі, приготованим із додаванням кокосового молока) і перцем, пікантності стравам надають лайм, чилі та маленька цибуля. Популярний хікімас – сушена і копчена риба. Також гарні пиріг з рибою, кокосом і цибулею баджія, ніжний рибний пиріг кулі боркіха (kulhi borkihaa), традиційний рибний суп і рис гарудія, котлетки з тунця з кокосом гулу, запечена риба з пастою чилі фіхуну мас (fihunu mas), рулетики зі смаженої риби кіміа (keemia), рибний паштет ріхаукуру, смажена риба з перцем і часником телулі має та ін.
Дуже популярний роші (roshi) – місцевий хліб, який зазвичай їдять разом із mas huni – рибним коктейлем, приправленим кокосом, цибулею, чилі та лаймом. М’ясо, здебільшого – курка, вживаються лише у свята або у складі особливих страв. Здебільшого ж використовується рис у всіх варіаціях – варений у кокосовому молоці, з різноманітними овочами, перцем, тією самою рибою або морськими членистоногими, а також із бананами, папайєю, манго, гарбузом, солодкою картоплею або плодами хлібного дерева. Головний десерт – кокосовий горіх у всіх видах, а також солодкі страви з рису і фруктів. Горіх арека (овальний горіх з листям бетель, гвоздикою і лаймом) їдять після обіду. Якщо побажаєте скуштувати місцеві солодощі, спробуйте бонді (bondi) – білі кокосові палички – дуже смачно! Широко вживається кокосове молоко, різні пудинги, овочеві та фруктові салати і випічка.
Головний напій – чай, що вживається з великою кількістю молока і цукру. Чорний чай поширений слабо, але є повсюдно, місцеві жителі просто не звикли його пити. Дедалі більшого поширення набуває кава, здебільшого – по-арабськи, але, як і всі імпортні продукти, вона тут доволі дорога. Місцеві жителі варять напій раа – солодкий і смачний пальмовий сік, який добувають із верхівки стовбура пальми. Якщо Вам подобаються мальдівські страви, закінчіть свій обід суджі (suji) – дуже смачним місцевим напоєм. У спеку дуже чудові соки, місцеве солодке молоко кіру сарбат, солодкий пальмовий сік раа, напій суджі (suji) і слабоалкогольний напій гаа з пальмового молока, що перебродило. Алкоголь доступний тільки на туристичних курортах.
Кухня Мальдівів ґрунтується на арабській та індійській. Найчастіше зустрічаються різноманітні види рибної продукції, рис, прянощі, соуси. Улюблена страва мальдівців – тунець із рисом.
Десерти – кокос у будь-якому вигляді, горіх арека, маса фруктів, фруктових салатів, випічки.
Популярні напої – чай з молоком і кава по-арабськи.
РЕЛІГІЯ:
Мальдіви – країна мусульманська, що створює певні проблеми для шанувальників міцних напоїв. Привозити із собою спиртне сюди заборонено. Випити можна тільки в спеціально відведених для цього місцях – у барах і ресторанах готелів, де служать приїжджі зі Шрі-Ланки та Індії (громадянам Мальдів торгувати спиртним заборонено).
За віросповіданням жителі Мальдів належать до сунітів, найбільшої і традиційної ісламської течії. Молитви проводять п’ять разів на день (на світанку, перед полуднем, опівдні, на заході сонця і після настання темряви) у всіх мечетях, які обов’язково є на кожному населеному острові. Найбільша мечеть – Ісламський центр у Мале, відкритий 1984 року, – вважається однією з найкрасивіших в Азії.
ВЕСІЛЛЯ НА МАЛЬДІВАХ:
Мальдіви – одне з найромантичніших місць на землі! Мальдіви – ідеальне місце для проведення весільних церемоній, тут Ви можете втілити всі Ваші мрії і зробити Ваше весілля незабутнім!
Треба зазначити, що весільні церемонії, що проводяться на Мальдівах, неофіційні, але після їхнього проведення Вам видадуть сертифікат, який Ви заберете разом із подарунками від готелю і фотографіями Вашого весілля…
РЕЛІГІЙНІ СВЯТА:
Рамадан – дев’ятий місяць мусульманського календаря. Згідно з догмами ісламу, цього місяця Мухаммеду було послано перше одкровення.
Ураза-байрам – свято закінчення посту – припадає на початок наступного після рамадану місяця, тобто 1-го шевваля, і називається ід аль-фітр – свято фітр.
Курбан-байрам – свято жертвопринесення – є одним із найшанованіших у мусульман. Відзначається через 70 днів після закінчення посту урази (10-те зу-ль-хіджа).
Аль хад Ейд – чотири святкові дні з приводу закінчення паломництва до Мекки.
Новий рік за мусульманським календарем. У 662 р. пророк Мухаммед покинув Мекку, щоб проповідувати іслам. З цього року починається відлік мусульманського календарного року, який складається з 354 днів.
Мавлюд – день народження пророка. Відзначається 12-го числа місяця рабі аль-авваля. Пророк Мухаммед народився в Мецці 570 року.
СВІТСЬКІ СВЯТА:
1 січня – Новий рік.
6 і 7 липня – національне свято, присвячене перемозі Мухаммеда Такунуфану над португальськими окупантами в 1573 р.
26 і 27 липня – у ці дні мальдівці відзначають ухвалення декларації про незалежність Мальдівів у 1965 р.
3 листопада – День перемоги. Дата невдалої спроби державного перевороту 1988 р.
9 листопада – День жертв. На згадку про султана Алі VI, який загинув під час португальської навали під проводом капітана Андреаса Андре, що проголосив себе новим султаном Адірі Адірі.
11 і 12 листопада – прийняття третьої конституції Мальдівської республіки. Велике свято в Мале.
25 грудня – у Мальдівській Республіці цей день оголошено святковим (католицьке Різдво) на знак поваги іноземним туристам, які відвідують Мальдіви.
ВАЛЮТА:
Офіційна грошова одиниця Мальдівської Республіки – мальдівська руфія (Rf). В одній руфії 100 ларі. У обігу купюри по 2, 5, 10, 100, 500 руфій і монети по 1, 2, 5, 10 і 50 ларі. Зустрічаються монети в 1 руфію і вкрай рідко в 2 руфії.
Розплатитися в столиці Мале і на туристичних островах можна і в іншій валюті. Долар, природно, приймається всюди. У принципі, сенсу міняти долари на руфії, які потрібні тільки під час відвідування рибальських островів, немає. Радимо запастися доларами в дрібних купюрах – по 1 або 5 доларів. Якщо, наприклад, ви винні 10 руфій (трохи менше за долар), то не отримаєте здачі ні з долара, ні з десятки.
Торгові підприємства приймають, як правило, карти American Express, Visa і MasterCard (Diner’s і Eurocard менш охоче). Дорожні чеки переводяться в готівку без жодних проблем.
ЧАС: Різниця в часі з Києвом: плюс 2 години.
СУВЕНІРИ: Ремесла на Мальдівах поступово вмирають. На прилавках магазинів переважно товари з Індонезії або Індії. На туристичних островах продаються незмінні хустки парео, балійські дерев’яні скульптури, морські мушлі. Ціни високі. У столиці на вулиці Chandhanee Magu близько 30 магазинів. Тут продають майки, прикрашені трафаретами з різнокольоровими рибками. Можна знайти цікаві книжки про флору і фауну Індійського океану. Років десять тому всі прилавки були забиті екзотичними виробами з панцирів черепах, але тепер полювання на черепах і торгівля черепаховими виробами заборонені. Як і раніше, торгують сувенірами з акулячих щелеп, хоча ловля акул поблизу туристичних островів також заборонена.
Білий пісок, вінчальна сукня, човен, прикрашений тропічними квітами й пальмовим листям, національна вистава, клятви в коханні та вірності, обмін обручками, іскристе шампанське та весільний торт, спеціальна вечеря, сервірована на березі океану в променях сонця, що сідає, оздоблене бунгало для наречених, і попереду – Ваш медовий місяць…
За підсумками дослідження міжнародної благодійної християнської організації “Open Doors” за 2010 рік, Мальдіви посідають 6 місце в списку країн, де найчастіше утискають права християн.
Що таке відпочинок на Мальдівах?
*Відпочинок на Мальдівах – це пейзажі, що зачаровують, білосніжний пісок.
*Відпочинок на Мальдівах – це відпочинок у країні, де ваші мрії стануть реальністю.
*Відпочинок на Мальдівах – це суперкомфортабельний відпочинок.
*Відпочинок на Мальдівах – це небачений вибір товарів у магазинах і на ринках. А ціни приємно дивують своєю скромністю.
*Відпочинок на Мальдівах – це супер-сучасний готельний сервіс, що відповідає будь-яким фінансовим можливостям туристів і бізнесменів.
*Відпочинок на Мальдівах – це можливість поєднати відпочинок з покупками.
*Відпочинок на Мальдівах– це яхти, рафтинг, підводне плавання, віндсерфінг, гірські лижі та інші водні види спорту.
*Відпочинок на Мальдівах – це насолода ввічливістю і гостинністю персоналу.