Знамените Йорданське вікно на море, Акаба, сприймається мандрівниками, які приїжджають з півночі, як ковток свіжого повітря після гарячого вітру рожевих пісків нескінченної пустелі. Коралові рифи і піщані пляжі Акаби славляться як найбільш екологічно чисті області літоралі Червоного моря на всьому протязі його узбережжя, і, попри туристичний бізнес, що активно розвивається в регіоні, Йорданія сподівається на те, що зможе зберегти ці благословенні місця в оптимальному стані їхніх екосистем на довгі роки передусім завдяки розумному плануванню подальших взаємовідносин у системі: людина-природа. Ось чому сьогодні вся туристична інфраструктура Акаби орієнтована насамперед на людей, які ведуть здоровий спосіб життя й усім іншим видам відпочинку надають перевагу по-справжньому корисному відпочинку, що поєднує в собі розумне використання дарів природи в оздоровчих цілях з елементами екологічного туризму.
Погода в Акабі дев’ять місяців на рік, навесні, взимку і восени, близька до ідеальної, і тільки влітку тут іноді буває занадто спекотно. Проте і в цю пору року на тутешніх пляжах дуже багато туристів, які доволі легко пристосовуються жити в злагоді з місцевим кліматом, відпочиваючи вдень і гуляючи, купаючись і розважаючись вранці та ввечері, коли спека змінюється приємною прохолодою.
Кілька першокласних готелів, ресторанів і магазинів Акаби раді прийняти мандрівників, які більше за нічних цінують денні задоволення, від спортивних занять та інших різновидів активного відпочинку на свіжому повітрі до умиротворення в спогляданні природної краси і релаксації біля моря. Найчистіші води Червоного моря, пронизливо-бірюзові біля берега, вже на невеликій відстані від нього досягають дорогоцінного відтінку індиго, що свідчить про стрімко зростаючу глибину. Ця особливість орографії дна дає змогу численним дайверам-початківцям, зокрема й дайверам-початківцям, самозабутньо досліджувати надзвичайно багаті підводним життям надра Червоного моря в комфортній близькості від берегів. Такі дослідження найчастіше являють собою вальяжне плавання і неквапливе пірнання в рифах, де, завдяки специфіці рифових екосистем, можна спостерігати все приголомшливе розмаїття морських мешканців буквально на п’ятачку придонного простору, тому що все це розмаїття, немов дорогоцінна колекція на прилавку, зібрано тут у межах невеликих природних ванн. Чистота води забезпечує водолазам ідеальні умови освітленості на підводній сцені, а незвичайні вертикальні течії та бриз, що постійно дме, дадуть змогу відчути приємну прохолоду під час купання навіть у найнестерпнішу спеку.
Багатство життя рифів Акаби, завдяки прекрасному збереженню всього місцезростання, і сьогодні вражає і здається майже нескінченним. Тільки тут у яскравому калейдоскопі коралів і риб поряд із досить поширеними в подібних екосистемах видами (наприклад, гіллястими коралами fungia і montipora) досі можна зустріти і надзвичайно рідкісні (зокрема, чорний деревоподібний корал виду archelia, вперше виявлений тут на великій глибині самим королем Хуссейном). Зарості коралів перемежовуються з не менш квітчастими заростями актиній, над якими ширяють і пирхають, як іскри з леза на верстаті точильника, найрізноманітніші, але завжди сліпуче-яскраві риби рифів: морські песики, риби-клоуни, риби-папуги, бички, морські голки і тисячі й тисячі інших. І все ж головною гордістю Червоного моря серед усієї цієї розкоші можна вважати двох риб: по-перше, величну й абсолютно нешкідливу (харчується винятково планктоном) китову акулу, найбільшу у світі рибу, яка з кожним роком трапляється натуралістам дедалі рідше й рідше, і по-друге, час від часу фіксуємого тут представника одного з видів вугроподібних, чиє гнучке тіло майже непомітне в хащах водоростей.
Акаба славиться своїми можливостями, наданими тут дайверам, зокрема організацією денних і нічних занурень, тренінгом і навчанням на базі численних клубів, зокрема й широко відомого Королівського дайвінг-клубу. Крім того, Ви можете спробувати себе в інших водних видах спорту і просто взяти участь у найрізноманітніших розвагах на воді, наприклад, походити під вітрилом, порибалити, поплавати без акваланга, зате з маскою і трубкою або, взагалі не занурюючись у море, проте, безперешкодно поспостерігати за підводним життям крізь прозоре дно спеціального човна.
На додачу до всього, Ви можете відвідати Форт Мамлюк, розташований на дальньому краю прибережної коси, а також фортецю Саладіна, що височіє на острові в самому центрі затоки, майже перед входом в Акабу з боку моря. З армією Саладіна в цих місцях вели довгі запеклі бої хрестоносці під проводом легендарного Річарда Левове Серце і Рейнальда де Шатильона. На початку минулого століття арабські війська разом із Т. Е. Лоуренсом відбили Форт у сил Оттоманської імперії, здобувши одну з найзначніших і найдраматичніших перемог під час Арабського Повстання.