Місто Тир почало свою історію в третьому тисячолітті до н.е. У 10 столітті до н.е. цар Хірам з’єднав два маленькі острови насипом, зміцнив і розширив Тир, і про це місто незабаром дізнався весь світ. Тир став “владикою моря”. Коли цар Соломон почав будівництво Єрусалимського храму, правителі Тиру постачали для нього ліванський кедр і надсилали своїх найкращих майстерних ремісників. Натомість цар відсилав у місто Тир оливкову олію і вино.
У фінікійські часи Тир славився своїми тканинами і склом, а зараз він знаменитий своїми римськими руїнами. Стара частина Тіра розташована на півострові, тоді як нове місто розташовується на материку. На півдні міста знаходяться руїни Тіра римського періоду. Тут є чудово збережена римська дорога, яка веде до величезної арки. З одного боку дороги розташовується акведук, а на шляху по обидва боки розташовуються сотні висічених з каменю і мармуру саркофагів.
1979 року Тир був оголошений світовим культурним надбанням і взятий під охорону ЮНЕСКО.
Руїни іподрому, побудованого в другому столітті н.е., є найбільшими і добре збереженими у світі. На іподромі щороку влітку проходить фестиваль.