Мальдівська Республіка
Унікальна особливість Мальдівських островів у тому, що тут лише одне місто – столиця Мале, немає наземного громадського транспорту, а острови є настільки крихітні, що на них може розміститися лише один готель. Мальдіви – та держава, куди їдуть не за історичними пам’ятками, а за пасивним відпочинком, найкращим у світі дайвінгом і найнеймовірнішими враженнями.
Площа: 300 км2.
Численність населення: 300 тис. (1998).
Державна мова: дівехі.
Столиця: Мале (понад 30 тис. жителів, 1995).
Державне свято: День незалежності (26 липня, з 1965 р.).
Грошова одиниця: мальдівська руфія.
Член ООН с 1965г. та ін.
Географія: Мальдівська республіка розташована в екваторіальних водах Індійського океану приблизно за 700 км на північний захід від Шрі-Ланки. Ланцюг із 20 атолів, що складаються з 1192 коралових острівців. Населені трохи більше ніж 380 тис. осіб.
Острівці ненабагато височіють над рівнем океану: найвища точка архіпелагу – на південному атолі Адду (Сієну) – 2,4 м.
Загальна площа: 90 тис. км², територія суші – 298 км². Столиця Мале – єдине місто і порт архіпелагу – розташована на однойменному атолі.
Клімат: Клімат тропічний, під дією північно-східних мусонів сухий з листопада по березень і під дією південно-західних мусонів дощовий з червня по серпень. Спекотна погода весь рік, температура повітря від 24 до 30°.
Водні ресурси: Незважаючи на велику кількість опадів, відчувається нестача прісної води. На Мальдівах немає річок і озер. Єдиними джерелами води служать колодязі та резервуари, що заповнюються під час дощів. Вода в колодязях солонувата.
Економіка: Основні сфери економіки – обслуговування туристів (28 % ВВП) і рибальство. ВВП на душу населення 2009 року – 4,2 тис. дол. (152-ге місце у світі). Нижче рівня бідності – 16 % населення (у 2008 році).
Транспорт: Основні транспортні засоби – вітрильні та моторні човни. Більша частина перевезень здійснюється гідролітаками, вертольотами і катерами. Громадського транспорту як такого не існує. Будь-який Мальдівський острів можна перетнути за 1,5 – 2 години. Основним видом місцевого транспорту є доні (“dhoni”), традиційне багатоцільове судно, нині вдосконалене дизельними двигунами. Великі човни називаються “ведіс” і їх використовують для великих подорожей до віддалених атолів. Автомобільні таксі (і дороги!) існують тільки в столиці Мале та на острові Ган.
Мова: Дівехі, близька до сингальської, із запозиченнями з арабської та англійської мов. Писемність – з 17-го століття заснована на арабсько-перській графіці. Освічена частина населення володіє арабською та англійською мовами.
Де і що подивитися?
Унікальна особливість Мальдівських островів у тому, що тут лише одне місто – столиця Мале, немає наземного громадського транспорту, а острови є настільки крихітні, що на них може розміститися лише один готель. Мальдіви – та держава, куди їдуть не за історичними пам’ятками, а за пасивним відпочинком, найкращим у світі дайвінгом і найнеймовірнішими враженнями.
Мале
Мале – столиця і одне з найбільш густонаселених міст світу. Воно і зустрічає туристів, і залишається пунктом пересадки для подальшої подорожі на райські острови. Цікаво, що саме містечко набагато менше за більшість островів Мальдів, але основна частина населення (близько 133 019 осіб) проживає саме тут. Столиця розташовується на південному березі атола Північний Мале, який входить до складу іншого атола – Каафу. Самим мальдівцям не вистачало місця в невеликій столиці, тому вони насипали новий острів Хулхумале, який почали заселяти 2004 року. У Мале немає безлічі пляжів і райських пейзажів, але прогулятися його вуличками варто. Серед визначних пам’яток – Національний музей, Президентський палац, будівля суду, П’ятнична мечеть і багато інших цікавих культових споруд та усипальниць, а також центральна площа, набережна і міські парки. У місті безпечно, але не забувайте, що це мусульманська республіка і тут варто поводитися та одягатися відповідно.
Північний Мале
Північний Мале – найбільший атол, до складу якого входить столиця Мале і ще 50 островів, серед яких тільки 8 заселені. Кожен острів, що входить до складу атола, має своє призначення – острів-аеропорт, острів-птахоферма та острів-комора, де мальдівці зберігають запаси палива. Головною визначною пам’яткою Північного Мале є столиця Республіки. Попри велику кількість людей і активний човновий рух, тут є незаймані куточки, де панує повна тиша. Уся пляжі на островах належать готелям. Найкраще місце для усамітнення – дикий пляж Віллінгілі, куди можна дістатися човном. Північний Мале сподобається шанувальникам дайвінгу: на морському дні збереглися численні затонулі судна 19 століття.
Південний Мале
Південний Мале – до складу атола входить 30 островів. На 3-х із них проживають люди, на 17-ти – розташовані курорти, а решта – безлюдні. Острови приваблюють туристів з усього світу розкішними пляжами, найчистішою блакитною водою, м’яким кліматом і багатим морським світом. За великими хвилями сюди приїжджають серфери – оплотом цього руху став острів Kandooma Resort. Неподалік розташувався природний заповідник Гураіду. Сюди приїжджають відпочити від міської метушні, зустріти Новий рік або зіграти весілля. Острови залишаються улюбленим напрямком для сімей з дітьми, молодят і літніх людей.
Атол Аліф
Атол Аліф (він же – Арі) – складається з двох частин: північної – Аліф-Аліф і південної – Аліф-Даал. До складу входить 70 островів: 18 з них населені, на 25 – розташувалися розкішні курорти, а решта 27 островів настільки крихітні, що там ніхто не живе. Кожен острів Атола Аліф вражає пишною рослинністю і дивовижними пляжами.
Ангаага
Ангаага – улюблений острів європейців, азіатів і жителів Австралії. Місце оточене канонічними мальдівськими пейзажами з блакитною водою, білосніжним піском і кокосовими пальмами. Головна родзинка острова – бунгало, вкриті пальмовими гілками і в яких замість підлоги – пісок.
Батала
Батала – місце для знайомства з морськими мешканцями. Сюди прагнуть виключно дайвери, і крім спортивного дозвілля, інших розваг не передбачено. Пальми тут – рідкість, але коралові рифи знаходяться недалеко від берега.
Діффуші
Діффуші – місце, де видно, як потужні хвилі розбиваються об коралові рифи. Розкішні бунгало з видом на океан приваблюють прихильників як пасивного так і активного відпочинку.
Атол Дхаалу
Атол Дхаалу, або Південний Ніланде – включає 46 островів із загальним населенням 1500 осіб. Багатий підводний світ і велика кількість коралових рифів приваблюють дайверів, а туристи, які приїхали за релаксом, крім пляжного відпочинку, можуть вирушити на цікаві екскурсії.
У Дхаалу збереглися руїни стародавніх мечетей і храмів буддистського періоду, а також таємничі кургани «хавітти». Корінне населення привітне і пропонує унікальні сувеніри ручної роботи.
Велавару
На острові Велавару збереглася дика, незаймана природа: кущисті зарості, високі пальмові дерева, лагуна і чисті пляжі – справжня чарівність. Тут проживають гігантські черепахи, чисельність яких з кожним роком скорочується.
Меедіффуші
Меедіффуші – частина Мальдів, яка тільки починає приймати мандрівників, але ті, хто вже побував тут, вважають це місце ідилічним для відпочинку. Туристи знайдуть тут фешенебельні готелі, ресторани та безліч активностей.
Атол Баа
Атол Баа – зачаровує океанічною бірюзою узбережжя, білосніжним піском і буйною рослинністю. Самі мальдівці та багато мандрівників вважають Баа коштовністю всього регіону. Протяжність архіпелагу – 40 кілометрів. Тут розташувався 51 острів: 10 населених і 41 – з незайманою природою.
Ейдафуші
Столиця Баа – острів Ейдафуші, найбільший центр рибальства у всій республіці. Унікальна природа і різноманітність його морського світу не залишилися поза увагою ЮНЕСКО – сьогодні це біосферний заповідник, де проживають риби дивовижного забарвлення, китові акули, скати і морські черепахи.
Олугірі
На півдні Баа розташувався острів Олугірі, де живуть морські фрегати, а на узбережжі відпочивають зелені черепахи. Для відпочивальників – безліч активностей, серед найпопулярніших – дайвінг. Тільки тут можна побачити малюків китових акул, тунця і найрізноманітніших представників фауни.
Що врахувати, вирушаючи на Мальдіви?
- Мальдіви – мусульманська країна, тому тут категорично заборонений нудизм, а також розпивання спиртних напоїв поза готельними зонами. Провозити з собою алкоголь також заборонено.
- Підводне полювання, риболовля поблизу острова (тільки в спеціальних зонах), забруднення островів, пошкодження коралів і морських мушель – караються законом у вигляді штрафів і навіть тюремним ув’язненням. Заборон, насправді, дуже багато, але всіх їх об’єднує одна мета – зберегти флору і фауну островів у незайманому, первозданному вигляді.
- На островах широко поширена англійська мова, у багатьох готелях є російськомовний персонал.
На Мальдівах немає отруйних змій і комах. Навіть китові акули, які проживають у водах Індійського океану, абсолютно безпечні для людини. - Якщо ви захочете отримати тут громадянство, то повинні знати, що зробити це можуть тільки представники мусульманського віросповідання. Ця норма прописана в законодавстві держави.
- На Мальдівах немає собак, тут заборонено їхнє утримання і ввезення, оскільки в ісламі собака – нечиста тварина. Як домашніх вихованців тут заводять котів, птахів і навіть ігуан.
Мальдіви – втілення мрії про туристичний рай.
Що таке відпочинок на Мальдівах?
*Відпочинок на Мальдівах – це пейзажі, що зачаровують, білосніжний пісок.
*Відпочинок на Мальдівах – це відпочинок у країні, де ваші мрії стануть реальністю.
*Відпочинок на Мальдівах – це суперкомфортабельний відпочинок.
*Відпочинок на Мальдівах – це небачений вибір товарів у магазинах і на ринках. А ціни приємно дивують своєю скромністю.
*Відпочинок на Мальдівах – це супер-сучасний готельний сервіс, що відповідає будь-яким фінансовим можливостям туристів і бізнесменів.
*Відпочинок на Мальдівах – це можливість поєднати відпочинок з шопінгом.
*Відпочинок на Мальдівах – це яхти, рафтинг, підводне плавання, віндсерфінг, гірські лижі та інші водні види спорту.
*Відпочинок на Мальдівах – це насолода ввічливістю і гостинністю персоналу.