Про Грузію

Місце розташування: узбережжя Чорного моря

Площа: 69,700 кв.км

Населення: 5,72 млн осіб

Столиця: Тбілісі

Державна мова: грузинська

Релігія: православні християни 65%, мусульмани 11%, католики 8%

Час: UTC +04:00

Електроенергія: 220 V AC, 50 А; стандартне гніздо подвійного штепселя

Інтернет зона: .ge

Міжнародний телефонний код: +995

Грошова одиниця: ларі (GEL)

Національний прапор Грузії.

Грузинський прапор було ухвалено 2004 року в січні. На прапорі, який являє собою біле полотно з 5-ма червоними хрестами, у центрі розміщений Георгіївський хрест і чотири рівносторонні Болніські хрести, розташовані в чотирьох квадратах. Білий колір згідно з геральдикою вказує на мудрість, чистоту, невинність (непорочність), у той час як червоний колір символізує відвагу, мужність, любов і справедливість.

Зображені на Державному прапорі Грузії один прямокутний хрест і по кутах чотири малих хрести на срібному (білому) тлі є загальнохристиянським символом, який уособлює Ісуса Христа-Спасителя і чотирьох євангелістів. Цей загальнохристиянський символ як геральдичний знак уперше зафіксували 1099 року на гербі хрестоносця Готфріда Бульйонського, адже цій особі було присвоєно титул захисника Гробу Господнього. З цього періоду геральдичний знак став уособленням Гробу Господнього і одночасно центру Християнства – Єрусалиму. Він відомий під трьома назвами – герб Годфріда Бульєнського, герб Єрусалима і Святий знак.

Національний герб Грузії.

Герб Грузії є державним Грузії, ухвалений 1 жовтня 2004 року. Являє собою щит червоного кольору із зображенням срібної фігури покровителя Грузії Святого Георгія на коні, що вражає дракона списом.
Щит увінчаний золотою короною, тримають його два золоті леви. Під щитом знаходиться стрічка з девізом “Сила в єдності”. Цей герб частково заснований на середньовічному гербі грузинського королівського дому Багратіонів.

Національний гімн Грузії.

Тавісуплеба (თავისუფლება, “Свобода”), гімн Грузії від квітня 2004 р. Музика взята з двох опер Захарія Паліашвілі (1871-1933) – “Даїсі” (“Сутінки”) і “Абесалом і Етері”, автор тексту – сучасний грузинський поет Давид Маградзе, який використовував цитати з поезій грузинських поетів-класиків – Акакія Церетелі, Грігола Орбеліані та Галактіона Табідзе.

Географія.

Республіка Грузія розташована на південному сході Європи і займає центральну і західну частину Закавказзя. Межує на півночі з росією, на сході з Азербайджаном, на півдні з Вірменією і Туреччиною. На заході омивається Чорним морем. Територія Грузії переважно гориста, більше третини покривають густі ліси. На півночі кордон з росією проходить по головному хребту Кавказьких гір, де і знаходяться найвищі точки країни, найвища з яких гора Шхара (5068 м). Малий Кавказький хребет проходить півднем Грузії, тут найвищі точки не перевищують 3000 метрів. Загальна площа 69,7 тис.кв.км.

Клімат.

Клімат Грузії безпосередньо залежить від регіону. На заході країни клімат субтропічний, а на сході переходить від субтропічного до помірного. Незважаючи на те, що великий вплив на клімат країни мають гори, тепле повітря з Чорного моря доходить і до найвіддаленіших ділянок Грузії. У середньому, в січні температура тримається в проміжку від +3 до +9 С на Колхідській низовині та в Аджарії, і не опускається нижче -2 С в Іверійській западині. Однак, у гірських районах, температура може опуститися і до -16-20 С. Під час тривалого літа, погода переважно спекотна, і середня температура в серпні становить +23 С – +26 С практично по всій території Грузії. Максимум опадів випадає взимку та восени по всій території країни. Сніг випадає переважно в гірських районах у листопаді і не тане до кінця весни. Клімат Грузії сприятливий для цілорічного відпочинку і лікування, природа балує постійним достатком свіжих фруктів і овочів, що особливо важливо для приїжджих жителів північних регіонів і територій з поганою екологією.

Релігія.

Православне християнство (Грузія – одна з перших країн, яка прийняла християнство як державну релігію в 337 р. н.е.), дуже терпиме ставлення до інших релігій, є мусульмани, католики та ін.

Валюта.

На території Грузинської республіки прийнята національна валюта “ларі” (GEL). Обмін валюти в Грузії можна здійснити в банках і обмінних пунктах. Банки працюють з 9:30 до 17:30 з понеділка по п’ятницю, і в суботу до 14:00.
Поряд з ларі широке ходіння мають долари США. У великих готелях і супермаркетах приймають до оплати кредитні картки основних платіжних систем – VISA, Eurocard/Mastercard і Cirrus/Maestro, у приватних магазинах, готелях і в провінції оплата ними практично неможлива.
Дорожні чеки краще брати в доларах або євро. Їх можна обміняти в банках.

Митні правила.

Ввезення іноземної валюти не обмежене, національної – не більше 25000 ларі. Дозволено вивезення ввезеної іноземної валюти протягом року з дати в’їзду, національної – не більше 3000 ларі. Безмитно в Грузію можна ввозити до 200 цигарок, до 2 л будь-яких алкогольних напоїв (особам, старшим за 18 років), харчові продукти загальною вагою до 5 кг вартістю до 200 ларі (124 дол.), речі для особистого користування вартістю до 300 ларі (185 дол.) (під час подорожі повітряним транспортом – до 1500 ларі (926 дол.)).
Ввезені засоби зв’язку та високочастотне електронне обладнання необхідно декларувати. Декларуванню підлягають ввезені готівкові гроші або цінні папери в сумі 30 тис. ларі (1850 дол).
Заборонено ввезення зброї, набоїв, вибухових речовин, наркотиків, психотропних речовин, літератури, що ганьбить державний лад, а також деяких видів відеопродукції.
Заборонено вивезення предметів, що становлять історичну та культурну цінність, можливий тільки зі спеціальним дозволом Міністерства культури Грузії.

Що рекомендується відвідати в Грузії:

Найпопулярнішими курортами Грузії є Батумі, Кобулеті, Боржомі, Гудаурі, Бакуріані, Цхалтубо, а 2011 року долучився курорт Местія.

Взимку: Местія, Бакуріані, Гудаурі, Тбілісі
Навесні та Восени і Влітку: Всі куточки Грузії за насиченими програмами нашої компанії – це Тбілісі, Кахетію з винними дегустаціями, різноманітними застіллями, хорами грузинських ансамблів (Кварелі, Гурджаані, Напареулі, Сігнагі, Телаві, Цинандалі); Мцхета (Святіцховелі, Джварі, Самтавро). Подорож військово-грузинською дорогою до красот Кавказьких гір – Казбегі. Обов’язково потрібно побачити Боржомі – лікувальний курорт, Вардзіа – місто в скелі, а також стародавню столицю Колхідського та Імеретинського царств – Кутаїсі.

Влітку: Обов’язково потрібно приїхати в Аджарію, щоб провести незабутні дні відпочинку на одному з курортів: Гріголеті, Урекі, Шеквілі, Кобулеті, Махінджаурі, Чакві, Батумі, Гоніо, Кваріаті, Сарпі, а також новий курорт АНАКЛІЯ.
Затятим екстремалам і любителям пригод сподобається подорож гірськими схилами Кавказу. Сванетія (Местія. Ушгулі, де можна побачити гірські вершини Тетнулді (4852) і Ушба (4700м.)), Тушеті, Хевсуреті, Шатілі – найвисокогірніші регіони Грузії, з багатовіковими кріпаками-селами й оазисами дикої природи, багатими античними традиціями.

Готелі

У Тбілісі та Батумі широкий вибір готелів на будь-який смак і на будь-який бюджет. Від готелів зовсім без зірковості до готелів 5* (зокрема світові бренди – Marriott, Radisson, Sheraton, Holiday Inn). Різноманітність невеликих приватних готелів і ціммерів (будиночки на 2-3 кімнати) є у всіх містах країни. При багатьох готелях є хороші ресторани. У Грузії немає готелів із системою All inclusive.
У Тбілісі всі готелі на “ВВ”. На курортах Бакуріані “FB”, Гудаурі “НВ”, Местія від “ВВ” до “FB” залежить від Вашого бажання. Кахетії і Кутаїсі “ВВ” і “НВ”, готелі Батумі тільки на “ВВ”, але в деяких готелях можна додатково замовити вечерю або обід. Готелі “Гоніо” на вибір – можна без харчування і можна з “FB”, готелі Кваріаті або без харчування, або з “ВВ”, готелі Сарпі без харчування, Кобулеті на вибір – можна і без харчування, можна і з “FB”.

Вода

Грузія славиться своїми мінеральними джерелами. На території республіки налічується 22 основних джерела мінеральних вод, найвідомішими з яких є “Зваре”, “Саірме”, “Набеглаві”, “Боржомі” тощо. Грузія постачає свою цілющу мінеральну воду в більш ніж 25 країн світу.

Грузинська кухня

Грузинська кухня одна з найпопулярніших у світі. Їжа для грузинів – це не просто звичайна трапеза, як для деяких народностей, а одна з найважливіших частин грузинської культури. Грузинська кухня зберегла в собі деякі традиції свого народу. Багато страв із грузинської кухні м’ясні. Серед них можна виділити такі страви, як шашлик “мцваді”, своєрідні пельмені з баранини “хінкалі”, шинка “лорі”, смажені або копчені ковбаски “купати”, тушкована зі спеціями баранина “буглама”, варене м’ясо з приправами “хашлама”, “чанахи”, смажене яловиче філе “бастурма”, бульйон із тельбухів із часником “хаші”, суп “харчо”, холодний суп із субпродуктів “мужужи” (більше схожий на холодець), “бозбаші” з бараниною, страви з птиці “сациві”, “чахохбілі”, курчата тютюну. Також дуже популярні страви з дичини (кабана, перепілки). Рибні страви особливо поширені в Західній Грузії. Особливих компліментів заслуговує грузинський сир. Ви не можете собі уявити, як у Грузії люблять сир! Характерна риса грузинської кухні – часте і рясне вживання сирів (в основному розсільного типу). Неодмінним інгредієнтом грузинських страв є волоські горіхи. Активно використовуються трави, часник, соуси.
Ну, і не варто забувати страви із зелені! Адже грузини не можуть уявити собі їжу без свіжої зелені – фруктів і овочів! Тому зелень обов’язково присутня в будь-якій страві грузинської кухні.
Почесне місце в грузинській кухні посідають неперевершені місцеві вина, зокрема домашнього виробництва. Також повсюдно варять самогон “чача” і горілку “аракі”.
У ресторанах Грузії меню переважно англійською, російською та грузинською мовами.

Грузинські вина

Вино – це те, за що люди по всьому світу люблять грузинську кухню! Вино – це справжня національна гордість грузинів! Адже, саме тут, у Грузії, виникла культура обробітку винограду та виноробства. Про це можуть свідчити деякі знахідки, зроблені археологами. Наука довела, що ще в VI тисячолітті до нашої ери люди, які жили в цих місцях, виробляли вино. Грузинські вина – це щось особливе! Ці вина не схожі на вина інших країн. У Грузії існують деякі традиції виготовлення цього чудового напою, яких кожен виробник поважає і дотримується. На відміну від Франції чи Італії, в Грузії вина витримують не в скляних пляшках, а в спеціальних глечиках – “кеврі”. Багато в чому завдяки цьому, грузинські вина мають такий неповторний, оригінальний смак! Ось лише деякі марки грузинських вин – “Кіндзмараулі”, “Цинандалі”, “Теліані велі”, “Манаві”, “Мукузані”, “Напареулі”, “Алазанська долина”, “Ахашені”, “Хванчкара”, “Цолікоурі”, “Чхавері”, “Аргвета”, “Карданахі”, “Хірса”, “Псоу”, “Само”, “Енисели” та ін. Якщо у Вас буде така можливість, то обов’язково спробуйте грузинські вина! Ви не пошкодуєте!

Транспорт

Внутрішні авіарейси пов’язують Тбілісі, Кутаїсі, Батумі та Местію. Залізничне сполучення налагоджено між Тбілісі, Горі, Кутаїсі, Боржомі, Хашурі, Батумі, Урекі, Кобулеті.
Міжміськими автобусами і маршрутними таксі можна доїхати в будь-яке місто по Грузії, яке Вам знадобиться. У Тбілісі громадський транспорт представлений метро, автобусами і маршрутками. Проїзд у маршрутках коштує 30-50 тетрі, у метро, автобусах – 40 тетрі.
Таксі можна викликати телефоном або зупинити на вулиці.

Грузинські банки

У Грузії дуже багато банків. У багатьох грузинських банках режим роботи з 9:00 до 19:00. Є, звичайно ж, ті банки, які починають або закінчують робочий день раніше/пізніше цього часу, але більшість банків Грузії працюють саме за цим графіком. Тут Ви можете зробити обмін будь-якої Валюти, а також будь-яку банківську операцію необхідну Вам.

Державна мова та релігія Грузії

Єдиною державною мовою в Грузії є грузинська мова. Для спілкування з іноземцями прийнята англійська мова. Більшість населення добре розуміє і розмовляє російською мовою.
Грузини сповідують православне християнство. До речі, Грузія – друга країна (після Вірменії), яка прийняла християнство як державну релігію в 326 р. н.е. Незважаючи на величезне шанування християнства, у Грузії дуже терпимо і з належною повагою ставляться до представників інших релігій. А їх тут чимало. Переважно це мусульмани. Частина грузинів південних і південно-західних районів (Аджарія та ін.) сповідують іслам сунітського спрямування. Азербайджанці, ассірійці та курди теж мусульмани. Вірмени, греки і росіяни мають власні православні церкви. Також у Грузії є невелика кількість католиків.

Грузинські вина

Вино – це те, за що люди по всьому світу люблять грузинську кухню! Вино – це справжня національна гордість грузинів! Адже, саме тут, у Грузії, виникла культура обробітку винограду та виноробства. Про це можуть свідчити деякі знахідки, зроблені археологами. Наука довела, що ще в VI тисячолітті до нашої ери люди, які жили в цих місцях, виробляли вино. Грузинські вина – це щось особливе! Ці вина не схожі на вина інших країн. У Грузії існують деякі традиції виготовлення цього чудового напою, яких кожен виробник поважає і дотримується. На відміну від Франції чи Італії, в Грузії вина витримують не в скляних пляшках, а в спеціальних глечиках – “кеврі”. Багато в чому завдяки цьому, грузинські вина мають такий неповторний, оригінальний смак! Ось лише деякі марки грузинських вин – “Кіндзмараулі”, “Цинандалі”, “Теліані велі”, “Манаві”, “Мукузані”, “Напареулі”, “Алазанська долина”, “Ахашені”, “Хванчкара”, “Цолікоурі”, “Чхавері”, “Аргвета”, “Карданахі”, “Хірса”, “Псоу”, “Само”, “Енисели” та ін. Якщо у Вас буде така можливість, то обов’язково спробуйте грузинські вина! Ви не пошкодуєте!

Транспорт

Внутрішні авіарейси пов’язують Тбілісі, Кутаїсі, Батумі та Местію. Залізничне сполучення налагоджено між Тбілісі, Горі, Кутаїсі, Боржомі, Хашурі, Батумі, Урекі, Кобулеті.
Міжміськими автобусами і маршрутними таксі можна доїхати в будь-яке місто по Грузії, яке Вам знадобиться. У Тбілісі громадський транспорт представлений метро, автобусами і маршрутками. Проїзд у маршрутках коштує 30-50 тетрі, у метро, автобусах – 40 тетрі.
Таксі можна викликати телефоном або зупинити на вулиці.

Грузинські банки

У Грузії дуже багато банків. У багатьох грузинських банках режим роботи з 9:00 до 19:00. Є, звичайно ж, ті банки, які починають або закінчують робочий день раніше/пізніше цього часу, але більшість банків Грузії працюють саме за цим графіком. Тут Ви можете зробити обмін будь-якої Валюти, а також будь-яку банківську операцію необхідну Вам.

Державна мова та релігія Грузії

Єдиною державною мовою в Грузії є грузинська мова. Для спілкування з іноземцями прийнята англійська мова. Більшість населення добре розуміє і розмовляє російською мовою.
Грузини сповідують православне християнство. До речі, Грузія – друга країна (після Вірменії), яка прийняла християнство як державну релігію в 326 р. н.е. Незважаючи на величезне шанування християнства, у Грузії дуже терпимо і з належною повагою ставляться до представників інших релігій. А їх тут чимало. Переважно це мусульмани. Частина грузинів південних і південно-західних районів (Аджарія та ін.) сповідують іслам сунітського спрямування. Азербайджанці, ассірійці та курди теж мусульмани. Вірмени, греки і росіяни мають власні православні церкви. Також у Грузії є невелика кількість католиків.

Грузинські свята:

1 Січня – Новий Рік
7 Січня – Різдво Христове
14 Січня – Старий Новий Рік
19 Січня – Хрещення
27 Січня – Нінаоба (День Святої Ніно)
8 лютого – Давідоба (День Святого Давида Будівельника)
3 Березня – День Матері
8 Березня – Міжнародний Жіночий День
7 Квітня – Благовіщення
9 Квітня – День Пам’яті про Загиблих
1 Травня – Тамараоба (День Святої Тамари)
6 Травня – Георгоба (День Святого Георгія)
9 Травня – День Перемоги
22 Травня – День Святого Миколая
26 Травня – День Незалежності Грузії
1 червня – День дітей
16 Червня – Давид Гареджоба (День Святого Давида Гареджелі)
12 липня – День Святого Петра і Павла
13 липня – Святіцховлоба (свято відзначається у Мцхета)
19 Серпня – Преображення
28 Серпня – Успіння Богородиці
21 вересня – Народження Пресвятої Богородиці
27 вересня – ВСЕМИРНИЙ ДЕНЬ ТУРИЗМУ
14 Жовтня – Грузинське православне свято Светіцховлоби і Мцхетоби (Покрови)
23 листопада – День Святого Георгія
7 грудня – День Святої Катерини
17 грудня – День Святої Варвари
19 грудня – День Святого Миколая

Підпишіться на нашу розсилку!

Залиште email і отримуйте найсвіжіші новини

Loading