Про Малайзію


МАЛАЙЗІЯ

Сказати, що Малайзія пропонує безліч різноманітних туристичних напрямків, означає применшити можливості цієї країни. Подорож Малайзією може виявитися незабутньою навіть для тих, хто вже раніше бував тут. А все тому, що туристам ця країна щоразу відкривається з нового боку.

Відпочинок у Малайзії здатний сподобається кожному туристу, адже це воістину дивовижний куточок нашої планети. Тут ви зможете насолодитися незайманою природою, найчистішими пляжами, розкішними готелями і висококласним сервісом. Зайнятися дайвінгом, серфінгом, відвідати галасливі ярмарки з величезним вибором продуктів і сувенірів або присвятити вільний час захопливим екскурсіям.

Розташована на півострові Малакка, південніше Таїланду, а Східна Малайзія займає північно-західну частину таємничого острова Борнео. На заході півострів омивається Андаманським морем і протокою Малакка, на сході – Південнокитайським морем. Країна славиться своїми пляжами, тропічними лісами та оригінальною культурою, на яку вплинули малайські, китайські, індійські та європейські традиції. Столиця країни Куала-Лумпур відома в усьому світі завдяки колоніальним будівлям, жвавому торговому району Букіт-Бінтанг і хмарочосам.

Країна поділена Південнокитайським морем і складається з:

  • Західної Малайзії, що межує з Таїландом, Сінгапуром та Індонезією;
  • Східної Малайзії, що межує з Бруней і Філіппінами.

Малайзія вирізняється розвиненим транспортним сполученням, у країні налічується 6 чинних міжнародних аеропортів. На поїзді з Малайзії також можна дістатися до бажаного пункту призначення. Лінії залізничних шляхів тягнуться із сусіднього Сінгапуру до тайського кордону. Ще одним популярним видом транспорту в країні є пороми. З їхньою допомогою можна потрапити на основні та найпопулярніші серед відпочивальників острови.

ЧОМУ МАЛАЙЗІЯ:

  • Красива, первозданна природа
  • Насичена екскурсійна програма
  • Багата культурна спадщина
  • Гастрономічний рай
  • Білосніжні пляжі
  • Захопливий дайвінг, снорклінг
  • Хороша готельна база

РІЗНИЦЯ ЧАСУ: Київ і Малайзія + 6 годин.

ОФІЦІЙНА МОВА: малайська

СЕЗОННІСТЬ: З огляду на те, що країна розташована поблизу екватора, клімат Малайзії характеризується як екваторіальний – спекотний і вологий протягом усього року. Середньорічна температура становить близько 27°С, а річний рівень опадів – близько 2500 мм.

Країна перебуває в зоні дії двох мусонів: південно-західного (з кінця травня по вересень) і північно-східного (з листопада по березень). Північно-східний мусон приносить більше опадів порівняно з південно-західним, він бере свій початок на території Китаю і на півночі Тихого океану. Південно-західний мусон бере початок на території пустель Австралії.

Клімат у тому чи іншому регіоні країни залежить головним чином від рельєфу, таким чином, розрізняють клімат височин, низовин і прибережних районів. Для прибережних районів характерна сонячна погода з температурами від 23°С до 32°С і опадами від 100 до 300 мм на місяць. Низовини країни мають подібні температури, однак, вищий рівень опадів. Клімат височин прохолодніший і вологіший, з більш значними змінами температур.

ВАЛЮТА: Рінггіт – національна валюта Малайзії. Один ринггіт складається зі 100 сенів (центів). В обігу перебувають банкноти номіналами 1, 5, 10, 20, 50 і 100 ринггітів. Усі банкноти прикрашені з лицьового боку портретом першого верховного правителя Малайзії Туанку Абдул Рахмана. На зворотному боці зображуються – залежно від номіналу – архітектурні споруди, засоби транспорту, виробничі сцени тощо.

Слово ринггіт іноді також використовується в Малайзії для позначення сінгапурського або брунейського долара.

До обміну не приймають $ старого зразка без магнітної стрічки (випущені до 2013р).

Туристичний податок

З 1 вересня 2017 року, на території всієї Малайзії було введено новий туристичний податок – 10 рингіт (~ USD2.5) за номер за
ніч, незалежно від категорії готелю.
Також є інші обов’язкові місцеві податки:
о. Лангкаві:
5 готель – MYR5.00 / за номер на добу (~ USD1.2) 4 готель – MYR4.00 / за номер на добу (~ USD1) 3* готель –
MYR3.00 / за номер на добу (~ USD0.8)
о. Пенанг:
5*-4* готель – MYR3.00 / за номер на добу (~ USD0.8)
3*-2* готель – MYR2.00 / за номер на добу (~ USD0.5)
Мелака:
5*-2* готель – MYR2.00 / за номер на добу (~ USD0.5)
Податки мають бути сплачені туристами готівкою безпосередньо в готелі під час заселення.

НАЦІОНАЛЬНІ ОСОБЛИВОСТІ: Населення Малайзії складається головним чином з малайців, китайців, індусів і корінного населення штатів Сабах і Саравак, що представляють різні племена і народності. Малайзійці надзвичайно доброзичливі і ввічливі, що природно для країни зі стабільною політичною ситуацією, здоровою економікою і низькою злочинністю.
Офіційна релігія – іслам. У країні поширені також буддизм, індуїзм і християнство. Гібіскус – національна квітка Малайзії. Його п’ять пелюсток символізують п’ять заповідей ісламу. Шанують квітку не тільки малайці-мусульмани, а й язичники-даяки, і китайці, і індійці.
У цій багатонаціональній країні, де визнають свободу віросповідання, нерідко можна побачити мечеть, індійський храм, буддійську пагоду і християнську церкву, що стоять неподалік.

СВЯТКОВІ ДНІ:
1 січня – Новий рік

19-20 січня – Харі Рая-Аідельфітрі (Hari Raya-Aidilfitri)
28 березня – Харі Рая Хаджі (Hari Raya Haji)
29 травня – День Весак (Wesak)
26 червня – День Народження Пророка
31 серпня – День Мердека (Merdeka)
7 листопада – День Діпаваллі (Deepvally)
25 грудня – Різдво

У цій мусульманській країні з колоніальним минулим вихідні дні в різних районах не збігаються. У штатах Селангор, Малакка, Пенанг, Перак, Паханг і Негрі-Сембілан, що перебували під британським управлінням, вихідний – це друга половина суботи і вся неділя. У штатах Джохор, Кедах, Перліс, Тренгану і Келантан, що були під час англійського панування напівавтономними султанатами, зберігся традиційний вихідний – друга половина четверга і п’ятниця.

КУХНЯ: Харчування в Малайзії – справжнє гастрономічне задоволення. Різноманітність східної кухні для гурманів – гостра малайська, екзотична китайська, індійська – сусідять із європейськими стравами для консервативних туристів.

Їжа відрізняється свіжістю і якістю приготування, великою кількістю соусів і гарнірів. Багато кафе і ресторанів – рай для любителів свіжих морських делікатесів. Цілком безпечно в санітарному відношенні купувати фрукти і солодощі з лотків на вулицях, але … обов’язково мийте кип’яченою водою!

Малайзійська кухня досить гостра завдяки великій кількості прянощів і чимось нагадує індійську, а китайська більш м’яка за смаком. Малайзійська кухня надзвичайно різноманітна і здивує навіть найдосвідченішого мандрівника, адже багато національностей зробили свій внесок у примноження унікальної гастрономічної спадщини. Дуже популярна китайська кухня. Відкрити для себе цілий світ смакових відчуттів можна відвідавши ресторани південноіндійської кухні. Любителі вегетаріанської їжі теж залишаться задоволені, відвідавши буддійські вегетаріанські ресторани. Для любителів морських делікатесів тут справжній рай – краби, черепашки, устриці, кальмари, креветки, омари і морські огірки не залишать байдужими навіть найвимогливіших гурманів. Якщо всілякі експерименти з їжею не для Вас, і Ви залишаєтеся справжнім прихильником класичної європейської кухні, до Ваших послуг величезна кількість ресторанів, що пропонують європейську кухню, а також ресторани “Fast Food”. У вуличних забігайлівках можна перекусити дуже смачно і швидко. А про якість їжі можна не турбуватися, оскільки готують страву тільки після замовлення.

ЩО ПРИВЕЗТИ З МАЛАЙЗІЇ: Дуже популярний сувенір із Малайзії – сувенірна фігурка веж близнюків Петронас. Можна купити де завгодно, але найпростіше на батьківщині веж, у Куала-Лумпурі.

Малайці – майстри у виготовленні різноманітних виробів і посуду з олова та міді. Це вважається їхнім традиційним ремеслом. Тож можете привезти якусь дрібничку з олова або навіть щось корисне з кухонного начиння або для прикраси столу. Також малайці створюють чудові вироби з дерева, вирізають різні фігурки і статуетки. Хоча, якщо придивитися уважніше, більшість дешевих сувенірів зроблено в Китаї та сусідньому Таїланді.
Обов’язково постарайтеся відвідати місцеві продуктові ринки. Там ви зможете купити безліч приправ та інгредієнтів для екзотичної азіатської кухні. Зможете привезти додому будь-які інгредієнти для приготування знаменитого тайського супу Том Ям, національних малайських страв і багато іншого.

Малайзія – дуже багатонаціональна країна, тож ви зможете придбати там сувеніри та вироби з будь-якої сусідньої країни Азії: Індії, Таїланду, Китаю, Індонезії, Камбоджі тощо. Якщо ви зайдете в національний квартал, то ви немов опинитеся в іншій країні, і асортимент сувенірів у крамницях буде вже зовсім інший.

МИТНІ ПРАВИЛА:

  • Ввезення-вивезення валюти

Митні правила Малайзії дозволяють ввозити національну та іноземну валюту в будь-яких кількостях. Вивозити гроші можна в межах суми 5 тисяч ринггіт (приблизно 1600 доларів США).

  • Безмитне ввезення

До Малайзії безмитно можна ввезти 1 л будь-якого алкоголю. З тютюнових виробів допускається ввезення (на вибір) 200 сигарет, 50 сигар або 225 гр. тютюну. Парфумерію та косметику можна ввезти на суму не вище 200 ринггіт (приблизно 65 доларів США), сувеніри – також на суму не вище 200 ринггіт. Золото можна ввозити (і вивозити) тільки в межах 100 гр.

Будь-яка апаратура (фото-, відео- та аудіотехніка, побутова техніка) може бути ввезена без мита, якщо її не більше одного предмета одного виду на людину. Особи, які тимчасово ввозять у країну предмети, що обкладаються митом, можуть отримати пропозицію замість мита залишити заставу – ця застава буде повернута при виїзді з Малайзії.

  • Заборони та обмеження

У Малайзію заборонено ввозити наркотики, зброю (крім мисливської, на ввезення якої треба отримувати окремий дозвіл), порнографію на будь-яких носіях, радіоприймачі (68-87 і 108-174 МГц). Також заборонено ввозити будь-які товари та гроші Ізраїлю. Не можна ввозити в Малайзію одяг із цитатами з Корану.

З Малайзії забороняється вивезення диких тварин і птахів, а також рослин, насіння гевеї, антикваріату, військової амуніції, золота в кількості понад 100 гр., контрафактної та піратської продукції.

Осіб, які намагаються ввозити в Лаос і вивозити з країни наркотики, за місцевими законами засуджують до смертної кари. За ввезення і вивезення піратських дисків стягують штраф від 570 до 5,7 тисяч доларів США і нерідко засуджують до тюремного ув’язнення терміном до 5 років.

КОРИСНІ ТЕЛЕФОНИ:

991 – швидка допомога
994 – пожежна
999 – поліція
21496590 – туристична поліція
21460522 – поліція Куала Лумпура
21633664 – туристичний інфоцентр

Посольства Малайзії:

ПОСОЛЬСТВО УКРАЇНИ В МАЛАЙЗІЇ
Адреса:22d Floor, Suite 22.02, Menara Tan & Tan, 207, Jalan Tun Razak, 50400 Kuala Lumpur, Malaysia

Телефон: (810) 603 2166 9552
Факс: (810) 603 2166 4371
E-mail: emb_my@mfa.gov.ua
Web-site http://www.mfa.gov.ua/malaysia/
Режим роботи: 08:30 – 17:30 (пн-пт).

Підпишіться на нашу розсилку!

Залиште email і отримуйте найсвіжіші новини

Loading