Про Шрі-Ланку

 

У будь-яку пору року Шрі-Ланка вражає відчуттям вічного літа і постійним буйством соковитих фарб. Шрі-Ланка – це загублені древні міста в джунглях, прадавні храми, розвалини пам’ятників, соціальне заспокоєння, і водночас, курорти з сучасними умовами для комфортабельного проживання. Мандрівникам залишається тільки дивуватися, як усе це уміщається на одному острові.
Одного разу, відвідавши це місце, Ви навряд чи зможете забути усе побачене.

Офіційна назва: Демократична Соціалістична республіка Шрі-Ланка
Офіційна столиця: Шри- Джаявардeнeпура- Котте
Комерційна столиця: Коломбо

Місце розташування: Держава Шрі-Ланка розміщується на острові в Індійському океані, розташованому на південь від півострова Індостан між 5’54’ і 9’52’ північної широти, у 800 км від екватора. Північні та центральні частини острова знаходяться в субекваторіальному, а південна частина в екваторіальних поясах. Загальна площа 65610 кв.км, протяжність з півночі на південь 434 км, а із заходу на схід 227 км.

У центрі острова розташований Центральний гірський масив. Середня висота гір – 1000-2000 м над рівнем океану, але окремі вершини підіймаються вище. Найвища точка острова – гора Пидуруталагала має висоту 2524 м., потім Киригалпотта – 2395 м., Тотополаканда – 2357 м. Проте найбільш відомий величний Адамов пік (Шрі-Ланка Пада) – 2243 м. З цих гір течуть багато річок Шрі-Ланки. Найбільша річка Махавели Гангу (335 км.) бере свій початок біля Піку Адама і впадає в Індійський океан на сході Шрі-Ланки біля Тринкомалі. Інші річки Малвануна Оя – 164 км, Келани Гангу – 145 км. Єдина річка не бере початок в горах, Калу Оя – 148 км, витікає зі стародавнього велетенського резервуара Калавева, що збудований, у 5-му столітті нашої ери. Багато річок судноплавні. Там де гори і річки, є і водоспади. 212 метровий Косланда Брайда Вейл, “Фата нареченої” – один з найвищих з єдиним струменем водоспадів у світі. Водоспад Бабараканда – 241 м. найвищий каскад на острові.

Східне узбережжя Шрі-Ланки – це сотні кілометрів безперервних білих пляжів, прозорий бірюзовий океан, коралові рифи та величезна різноманітність у рослинному світі. 14% території острова займають національні парки, заповідники та резервації. Найбільші з них – Національний Парк Яла (309 км. від Коломбо), Національний Парк Удавалаве (170 км. від Коломбо), Національний Парк Васгамува (200 км. від Коломбо), Національний Парк Вілпату (176 км. від Коломбо) та Національний Парк Бундала (260 км. від Коломбо).
Клімат тропічний. Середньорічна температура повітря стала протягом року +28 – +30 гр. за Цельсієм.

У горах температура: +10 – +16 гр. за Цельсієм.

Вологість повітря: 72-78%.

Температура води в середньому +26 градусів за Цельсієм

Час: Випереджає українське взимку на 3,5 години, влітку на 2,5 години.

Гроші:  Грошовою одиницею Шрі-Ланки є ланкійська рупія. Одна ланкійська рупія дорівнює 100 центам. Зараз в обігу купюри номіналом 10, 20, 50, 100, 500, 1000, 5000 рупій, а також монети в 10, 25, 50 центів і 1, 2, 5, 10 рупій. У великих магазинах, готелях, пунктах оренди автомобілів та банках приймаються кредитні картки American Express, Visa та Master Card.

Традиції острову: Шрі-Ланка рясніє святами, яких налічується не менше 166 на рік. Більшість із них сягає корінням у глибоке минуле. Найбільш шановані з них: винесення Священного Зуба Будди з храму Далада Малігава в Канді, під час фестивалю Есала Перахера, що супроводжується багатоденною святковою ходою, за участю сотень храмових слонів, національних танцюристів, смолоскипів, прапороносців. Не менш грандіозне видовище можна побачити під час свята Навам Перахера, яке проходить на березі мальовничого озера Бейра. Святкові ходи, присвячені богу Сканде, молодшому синові бога Шиви, щороку збирають у Катарагамі тисячі охочий взяти участь у традиційних церемоніях. Шрі-Ланка також відома своїми ремеслами: різьблення по дереву та слонової кістки, виготовлення масок, батик, плетені вироби. У горах Нувара Елії вирощують найкращий у світі чай, а з шахт Ратнапури видобувають дорогоцінне каміння. У центральній частині острова, в районі “Культурного трикутника”, знаходяться історичні пам’ятники ЮНЕСКО: стародавні міста Анурадхапура та Полоннарува, з грандіозними буддійськими храмовими комплексами, левова скеля Сігірія та Золотий печерний храм у Дамбуллі. Багатьом пам’ятникам історії понад 20 століть. Шрі-Ланка завжди по праву вважалася колискою буддизму, дуже багато буддійських реліквій зберігається тут.

Міжнародний телефон: Перебуваючи в Шрі-Ланці, Ви можете зателефонувати міжнародним телефоном з вашого готелю, хоча дзвінок буде коштувати значно дешевше, якщо Ви скористаєтеся телефоном на пошті або міжнародним телефонним автоматом. Телефонні картки можна придбати на пошті, у деяких магазинах та лавках, а також на автозаправних станціях. Крім цього, після прибуття в міжнародний аеропорт Коломбо, Ви зможете придбати СІМ-карту місцевого оператора мобільного зв’язку – Mobitel (National Mobile Provider of Sri Lanka). Карта оформляється на ваш закордонний паспорт.

Інтернет: Усі популярні курорти Шрі-Ланки мають Wi-Fi інтернет. Зони з’єднання Wi-Fi з ноутбуком зазвичай розташовані в районі ресепшен або кафе – барів готелю. Вартість ~ 200 рупій на годину, за середньої швидкості 3,6 Мбіт/сек. У бізнес-центрі готелю можна придбати картку на 100, 200, 400 рупій. Крім цього існує більш зручний зв’язок з інтернетом – через USB-модем, що дозволяє користуватися інтернетом майже в будь-якій точці острова. Швидкість з’єднання до 7,2 Мбіт/сек. Придбати USB-модем, разом із Сім-карткою, можна в операторів мобільного зв’язку – Mobitel або Dialog-GSM (Sri Lanka’s National Providers).

Дороги: Автомобільні дороги на острові з гарним покриттям, але вузькі, із лівостороннім рухом. У робочі дні, з 08:00 до 21:00, у Коломбо та передмістях, на дорогах можуть бути значні пробки. Обмеження швидкості для автомобілів та мотоциклів 56 км/год – у населених пунктах та 72 км/год – на автострадах.

Етнічний склад: Загальна чисельність населення становить 20 млн. осіб: 74% сингали, 18% таміли, 7,5% мусульмани та бюргери (нащадки від змішаних шлюбів з європейцями), 0,5% припадає на інші національності. Середня тривалість життя чоловіків – 70 років, жінок – 74 роки. Співвідношення чоловічого та жіночого населення 50 на 50.

Транспорт: Основні види громадського транспорту в Шрі-Ланці – це поїзди та автобуси. Для переїздів містом або на невеликі відстані існує так само бюджетне місцеве таксі – триколісний моторолер “тук-тук”. Відмінно розвинене автобусне сполучення, з великою кількістю маршрутів, що дозволяють дістатися будь-якої точки острова. Є добре розвинене залізничне сполучення між багатьма містами країни.

Мова: Офіційні мови Шрі-Ланки – англійська, сингальська та тамільська. Сингальська мова – мова сингальців, найбільш численної етнічної групи Шрі-Ланки. Сингальською мовою говорять приблизно 16 мільйонів людей, а пишеться він на основі власного сингальського листа. Практично всі жителі вільно розуміють і говорять англійською.

Норов, звичаї і правила поведінки: Норов і звичаї населення Шрі-Ланки складалися протягом багатовікової історії острова. Великий вплив на їх формування чинили основні релігії, особливо буддизм. Правила ввічливості такі ж, як і в інших країнах світу, але деякі особливості все ж таки слід зазначити. Щомісячний день повної луни на Шрі-Ланці є релігійним святом і неробочим днем. Повсюдно заборонено продаж алкогольних напоїв, закрито всі винні магазини та бари, у тому числі бари в готелях. Проте, ніхто не забороняє гостям готелів розпивати спиртні напої у себе в номері. Заборона стосується лише публічних місць, до яких належать ресторани готелів. Місцеві жителі дуже привітні, доброзичливі та готові надати вам будь-яку допомогу у складній ситуації. Однак необхідно пам’ятати деякі правила ввічливості, які існують в Шрі-Ланці:

  • При вході до храму необхідно знімати взуття та головний убір. Спина, плечі та коліна мають бути прикриті одягом. Це також стосується і найдавніших, напівзруйнованих храмів. Втім, ніхто не забороняє входити в храм у шкарпетках.
  • Не слід вітатися з ченцями за руку або навіть торкатися їх. Якщо хочете привітатись, складіть разом долоні та підніміть їх на рівень чола.
  • Жінкам не слід сидіти на передньому сидінні поруч із водієм, ходити у занадто відкритому одязі, що провокує, засмагати на пляжі “топлес”.
  • Якщо ви плануєте сфотографувати місцевих жителів, необхідно спершу запитати у них дозвіл. Не слід фотографуватись на тлі статуй Будди, стоячи до них спиною.
  • Чоловікам не слід з’являтися на вечері у ресторані готелю у шортах. Необхідно одягати штани чи джинси.
  • Для привітання чи прощання з місцевими жителями можна використовувати традиційний старовинний жест – скласти долоні, піднести їх до грудей і зробити легкий нахил голови вперед.

Флора і фауна: В Шрі-Ланці дуже різноманітний тваринний та рослинний світ. З 450 видів птахів, 251 вид – є постійними мешканцями острова, з них 24 зустрічаються лише в Шрі-Ланці. З середини серпня зграї перелітних птахів прилітають сюди на зимівлю із Сибіру, ​​Європи, Скандинавії. Водосховища сухої зони острова приваблюють велику кількість качок, а більші водоплавні, такі як фламінго, пелікани та лелеки віддають перевагу численним водоймам національних парків. Національний парк Бундала відомий великими колоніями фламінго. У березні-квітні, в період міграції, можна спостерігати величезну різноманітність метеликів, яких на острові 240 видів. Серед 86 видів тварин головне місце посідають слони. На початку XIX століття, коли з’явилися англійці, на острові налічувалося понад 30 000 слонів. Зараз залишилося лише 6 000. Знищення довкілля призвело до зниження чисельності, але все-таки великі стада слонів ще можна зустріти в національних парках Ялла, Удавалаве. На межі вимирання і дика кішка Шрі-Ланки – леопард, хоча парк Вілпату по праву може пишатися великою кількістю леопардів. В Шрі-Ланці водяться такі види тварин як дикі кабани, шакали, дикі буйволи, кілька видів оленів, ведмеді, крокодили, дикобрази, лисиці та мавпи. Близько 50 видів прісноводних риб, з яких 17 завезено англійцями. З 38 амфібій 16 унікальні. Острів має багато рептилій, 75 видів, серед яких два види крокодилів, водяний монітор і варан – найбільші. Зоряна черепаха – єдина сухопутна черепаха острова. П’ять видів морських черепах зараз охороняються законом. З 83 видів змій лише 5 отруйні. Шрі-Ланка – це рай для любителів природи. Величезні дерева тропічних лісів вологої зони контрастують з пальмами посушливих зон півночі та сходу. Близько 3 000 видів рослин налічуються на острові, їх 25 % квітучих; 750 видів лікарських трав, близько 150 видів орхідей та папоротей.

 

Що таке відпочинок на Шрі-Ланці?

*Відпочинок на Шрі-Ланці – це чарівні краєвиди, екзотика.

*Відпочинок на Шрі-Ланці – це відпочинок у країні, де ваші мрії стануть реальністю.

*Відпочинок на Шрі-Ланці – це яхти, рафтинг, підводне плавання, віндсерфінг! Та інші водні види спорту.

*Відпочинок на Шрі-Ланці – це насолода ввічливістю та гостинністю персоналу.

Підпишіться на нашу розсилку!

Залиште email і отримуйте найсвіжіші новини

Loading