Архіпелаг Ланта складається з декількох островів, включаючи найбільший – Ланта Яй. Його місце розташування – південна частина провінції Крабі (всього 70 кілометрів від міста Крабі). Акваторію Андаманського моря біля берегів Ланти оголошено морським заповідником. Цей невеликий куточок острівного Тайланду за своєю чарівністю цілком може конкурувати з багатьма іншими курортами країни. Тим, хто шукає повного спокою далеко від жвавих туристичних зон і цінує домашній затишок, слід вирушити сюди – на Ко Ланта. Недоторкані ландшафти та відсутність негативних слідів діяльності цивілізації – головна спокуса острова. У деяких місцях (особливо в районі Південного височини) фактично непрохідна гориста місцевість контрастує з лагідною, заспокійливий погляд рівнинною частиною узбережжя: вид зелених пагорбів, білих пляжів і коралових рифів, що омиваються найчистішою смарагдовою водою, утихомирює і дозволяє.
Населення острова Ланта
Населення Ланти складає близько 20 000 осіб. Тут мирно є сусідами кілька народностей (малайці, китайці), але, мабуть, найколоритніша з них – сhao le («морські цигани»). Ця етнічна група продовжує жити згідно зі звичаями та культурою своїх предків. Традиційні хатини ще не зазнали впливу цивілізації, а їхні гостинні господарі зустрічають кожного мандрівника щирими посмішками. Все це надає острову неповторної своєрідності. Звичайно, з кожним роком все більше остров’ян залучається в індустрію туризму, проте багато хто, як і раніше, залишаються вірними споконвічним способам забезпечення сім’ї засобами існування. Головні заняття місцевих жителів – риболовля, видобуток морепродуктів, землеробство, кустарне виробництво каучуку.
Розваги на острові Ланта
Дістатись Ланти можна на поромі. А далі – вибирати розвагу на свій смак. Тут є оранжерея, де вирощують орхідеї. Є дивовижна краса підземний лабіринт Mai Keow. Він був виявлений лише недавно, коли лісова пожежа оголила вхід у печери, раніше прихована непрохідними чагарниками. Один із найпопулярніших туристичних атракціонів на острові (як і взагалі на півдні Таїланду) – катання на слонах. За старих часів ці розумні тварини масово використовувалися для роботи на лісозаготівлях, тепер їх замінили машини. Ну а «безробітних» слонів вирішили залучати до розваг туристів. Допитливим мандрівникам буде цікаво відвідати селища «морських циган», які за часів вітрильних кораблів мали славу народу піратів і жили шляхом пограбування суден в Андаманському морі. Яскраві села з будинками на палях розкидані по всьому узбережжю Ланти. Основне заняття місцевих жителів – рибальство. До речі, у «морських циган» матріархат жінки виходять у море на традиційних тубільних човнах нарівні з чоловіками. А ще на Ланті раз на тиждень проводяться змагання з тайського боксу. Це бойове мистецтво, що виникло дві тисячі років тому, вважається одним із найдавніших. Бійцівські поєдинки – улюблене видовище острів’ян.
Дайвінг на острові Ланта
Коралові рифи, що оточують Ланту, є рай для любителів підводного плавання.
Більшість рифів доступні всім охочим, адже знаходяться неподалік готельних пляжів. Найкращі місця для занурень – острівці в околицях Ко-Ланти. Тут можна зайнятися снорклінгом, а можна, одягнувши спорядження дайвера, ґрунтовно взятися за вивчення дивовижного місцевого підводного світу.