Чіанг Май – одне з головних міст Північного Тайланду, розташоване за 700 км від Бангкока. Туди можна дістатися літаком (час у дорозі – 1 година) або поїздом або автобусом (10 годин). Регіон характеризується тропічним кліматом: у прохолодний період (з листопада до лютого) температура повітря коливається від +23 °С до +33 °С, в нічний час знижуючись у горах до 0 °С; у найспекотніший період (з березня до травня) денна температура іноді досягає +40 °С.
Чіанг Май – культурна та релігійна столиця Тайланду
Мандрівники, які прагнуть познайомитися з життям північних племен Таїланду і відвідати Золотий Трикутник, не зможуть отримати повне уявлення про цей край, не відвідавши Чіанг травня. Через велику кількість орхідей різних видів та інших квітів місто ще називають «північною трояндою». Якщо порівняти, то Чіанг Май для тайців – все одно, що Санкт-Петербург для росіян. Незважаючи на те, що Чіанг Май за чисельністю населення – друге місто в Таїланді після Бангкока, все ж саме він вважається культурною та релігійною столицею королівства. І це цілком справедливо: «північна троянда» старша за «міста ангелів» мало не втричі. Чіанг Май ніколи не був на задвірках історії, оскільки був столицею давнього князівства Ланна, не менш розвиненого та могутнього, ніж Сіам. Воно увійшло до складу Таїланду лише у ХІХ столітті. Чіанг Май унікальний ще й тим, що в ньому органічно поєднуються зручності великого міста та традиції минулих століть. Посудіть самі: сучасні автобани пролягають землями, де проживають численні племена та народності, що мають самобутню культуру, яка не зазнала помітного впливу цивілізації аж до ХХ століття.
Храми Чіанг Травень
У місті є кілька храмів, дуже шанованих буддистами. Побудований у 1368 р. храм Wat Phra Singh відомий своєю статуєю Будди. Вона була відлита із чистого золота у 360 році на Шрі-Ланці. Однак, коли статую перевозили, корабель затонув поблизу Након Сі Таммарату. Лише через тисячу років, у 1389 році, Золотий Будда був доставлений до Чіанг травня і поміщений у храм. Але недовго він залишався в Чіанг Травні: в 1548 статую відвозять в Луанг Прабанг (зараз територія Лаосу, в ті часи – частина князівства Ланна), потім в 1622 – в Аюттайю, столицю Сіаму. Лише у 1767 році статуя була повернута на своє споконвічне місце – у Wat Phra Singh. Другий важливий храм Чіанг Травня – Wat Chedi Luang. Він був зведений в 1381 р. і являв собою величну споруду висотою понад 50 м і шириною основи 36 м. По всьому периметру будівлю прикрашали статуї слонів. До наших днів від храму збереглося далеко не все, проте саме тут знаходиться основний центр вивчення буддизму в Чіанг Травні.