Пам’ятка туриста по Ізраїлю


В’їзд до країни:
Прибуття в аеропорт ім. Бен-Гуріона. Бен-Гуріона

Паспортний контроль

Усі міжнародні рейси прибувають у Термінал 3. Туристи, які прибувають, перед приземленням мають заповнити бланк “Аль 17”, вказавши в ньому свої особисті дані, щоб уникнути затримки під час проходження прикордонного контролю. Другий примірник бланка слід зберегти – він знадобиться під час

виїзді з країни.

Отримання багажу

Після проходження паспортного контролю слід отримати багаж. Візки для перевезення особистого багажу – безкоштовні. В аеропорту працює також платна служба перевезення особистого багажу територією терміналу. Вартість послуги 10-20 дол залежно від кількості багажу. У країні, яка багато років веде боротьбу з тероризмом, будь-який залишений без нагляду предмет – сигнал тривоги. Не рекомендується залишати свій особистий багаж без нагляду. Стійки служби пошуку багажу розташовані в залі прильоту, поруч із багажним конвеєром № 3. Можна також отримати допомогу біля стійки служби пошуку багажу, розташованої в залі для зустрічаючих.

Митна служба

Пасажир із багажем має пройти через зал митного огляду.

Зелений коридор – для пасажирів, які не мають товарів, що потребують декларування.

Червоний коридор – для пасажирів, які відповідно до митних правил зобов’язані заявити про майно, що ввозиться. Закон про боротьбу з відмиванням капіталу передбачає вимогу подачі декларації про ввезення грошей до Ізраїлю і вивезення їх із країни. Сума, що підлягає декларації, становить 80000 шекелів (близько 18 тис. доларів) і вище (загальна сума грошових коштів, що перебувають у розпорядженні особи, яка подає декларацію, незалежно від того, в’їжджає вона в країну чи виїжджає з неї).

Зал для зустрічаючих

Після проходження митниці турист виходить у зал для зустрічаючих.

На тих, хто замовив трансфер, тут чекає водій із табличкою, на якій написано прізвище туриста. Щоб не загубитися, прохання зупинитися біля стійки інформації ліворуч від виходу № 2.

На виході із зали для зустрічаючих встановлено покажчики, що спрямовують до зупинок громадського транспорту й таксі, пунктів оренди автомобілів, до залізничної станції.

Клімат:

Клімат середземноморський зі спекотним посушливим літом (квітень – жовтень) і м’якою зимою (листопад – березень). У центрі країни (Єрусалим) – сухе і спекотне літо. Зима в Ізраїлі – найсприятливіший сезон для туризму. На Мертвому морі та в Ейлаті – літо цілий рік. Екскурсійні тури краще здійснювати з жовтня по травень. Пляжний відпочинок і лікування можна здійснювати цілий рік, залежно від обраного курорту.

Одяг:

Влітку (квітень – жовтень) знадобляться легкі костюми, шорти, літні сорочки і майки, головні убори, сандалі, сонцезахисні окуляри.

Взимку (листопад – березень) бажано мати теплий одяг, куртку і плащ, щільні светри і непромокальне взуття. Тим, хто відпочиває взимку в Ейлаті або на Мертвому морі, знадобляться легші речі та купальні костюми.

Для відвідування святих місць необхідний відповідний одяг, що закриває ноги і плечі.

Митні правила:

Дозволено безмитне ввезення предметів і речей – у межах особистих потреб. Після прибуття до Ізраїлю турист має пред’явити свій паспорт і реєстраційну карту для отримання печатки паспортного прикордонного контролю. Заборонено ввезення наркотиків, ліків із вмістом наркотичних засобів, зброї.

Режим перебування та пересування:

Не рекомендується перебування на контрольованих територіях, а також в арабських кварталах Єрусалима та інших міст, особливо в нічний час.

Безпека:

В аеропорту перед вильотом контроль дуже суворий, а іноді навіть тривалий і з особливою увагою. Регулярний огляд багажу проводиться з метою Вашої безпеки. Сприймайте його, як турботу про Вашу безпеку. Перевірка ручної поклажі при вході в магазини та інші жваві публічні місця – звичайне явище. Кинуті сумки, коробки тощо рекомендуємо не чіпати.

Рівень злочинності по країні дуже невисокий. Ізраїль щорічно витрачає більше коштів, ніж будь-яка інша країна, на забезпечення безпеки як своїх громадян, так і туристів. Рекомендуємо дотримуватися елементарних запобіжних заходів, а також дбайливо ставиться до традицій, вірувань і предметів релігійних культів Ізраїлю. Туристам, які приїжджають до Ізраїлю, жодних щеплень робити не потрібно.

Електрика:

Напруга електричної мережі в Ізраїлі 220 вольт, однофазний струм, частота 50 герц. У більшості розеток три контактні входи, але вони годяться і для європейських електроприладів. Для електробритв, дорожніх прасок та інших невеликих побутових електроприладів може знадобитися адаптер, який можна купити в Ізраїлі.

Аеропорти:

Міжнародний аеропорт ім. Бен-Гуріона є головними повітряними воротами Ізраїлю. Бен-Гуріона є головними повітряними воротами Ізраїлю. Розташований за 45 хвилин їзди від Єрусалима і за 30 хвилин – від Телль-Авіва.

Аеропорт “Сде-Дов” розташований на півночі Телль-Авіва. З аеропорту “Сде-Дов” здійснюються внутрішні авіарейси, в основному між Телль-Авівом і Ейлатом.

Аеропорт “Ейлат” розташований у центрі м. Ейлат. З аеропорту “Ейлат” здійснюються внутрішні авіарейси, головним чином, між Ейлатом і Телль-Авівом.

Транспорт:

Таксі в Ізраїлі забезпечує більшу свободу переміщення. Можна користуватися і маршрутним таксі (шерут), що набагато дешевше. Більшість таксі мають двосторонній радіозв’язок і можуть бути викликані по телефону. Усі міські таксі мають лічильник, і водій зобов’язаний увімкнути його негайно під час посадки пасажирів. Існує три певні тарифи, індикатор яких вмикає на табло лічильник: надбавка за телефонний виклик (до місця посадки пасажира), звичайний тариф (у денний час) і з 25% надбавкою (з 21.00 до 5.30). Міжнародні поїздки здійснюються за фіксованими тарифами, які водій повинен представити пасажиру на першу вимогу. Автобусне сполучення в Ізраїлі прекрасно розвинене. З його допомогою неважко доїхати до будь-якого населеного пункту. На далекі поїздки квитки потрібно купувати заздалегідь – у касах на автостанціях, на близькі – у водія.

Оренда автомобілів:

Усі автомобілі можуть бути отримані в офісах компанії “HERTZ” або в аеропорту Бен-Гуріон. Орендувати машину дозволяється особі не молодше 21 року за умови володіння міжнародними водійськими правами та міжнародною кредитною карткою.

Години роботи установ і магазинів:

Більшість банків відкрито з неділі до четверга з 8.30 до 12.00 і в неділю, вівторок і четвер з 16.00 до 18.00. Напередодні основних єврейських свят банки працюють з 8.30 до 12.00.

Час роботи магазинів і установ: неділя – четвер 8.30-13.00 і 16.00-19.00; у п’ятницю і напередодні свят 9.00-13.00. Базари закриваються з настанням темряви. Під час шабату (друга половина п’ятниці і до вечора суботи) більшість магазинів, установ і ресторанів закрито. Торгові установи, що належать мусульманам, закриті по п’ятницях, християнські – по неділях.

Покупки:

Ізраїль славиться своєю ювелірною промисловістю, особливо діамантами та золотими прикрасами. В Ізраїлі досить дешеві вина, косметичні препарати, що містять мінерали Мертвого моря, і східні прянощі. При купівлі дорогих речей (дорожче 100 доларів) попросіть рахунок зі штампом для надання в аеропорту ім. Бен-Гуріона під час вильоту. Бен-Гуріона під час вильоту з країни, де вам повернуть вартість ПДВ (17%).

Ресторани та харчування:

Численні ресторани, закусочні, бари і кафе пропонують відвідувачеві широкий асортимент як загальновідомих, так і екзотичних страв. Гурмани будуть просто вражені великою кількістю різних ресторанів – китайських, російських французьких, індійських, марокканських. Тут можна знайти кухню на будь-який смак. Типова ізраїльська кухня – “кошерна”. Згідно з єврейськими релігійними законами певні види продуктів харчування, такі як краби або свинина, для вживання в їжу заборонені. М’ясні та молочні продукти не подаються на стіл під час однієї трапези. Зі спиртних напоїв особливою популярністю користуються ізраїльські вина. Фрукти й овочі можна покуштувати цілий рік. Меню друкується зазвичай на івриті та англійською мовою. Ресторани зобов’язані виставляти ціни на видному місці біля входу. Якщо надбавка за обслуговування в рахунок не включена, то рекомендується залишати чайові в розмірі близько 10%.

Чайові:

За гарне обслуговування належить давати чайові, що відповідають європейським стандартам – 10%. Обов’язкові чайові носію – 1 долар.

Телефон:

Міжнародний телефонний код Ізраїлю – 972. З будь-якого вуличного телефону-автомата можна зателефонувати по місту, в інше місто і в будь-яку країну світу, що набагато дешевше, ніж із готелю. Розмова оплачується за допомогою магнітної картки (телекарт), яку можна придбати в поштових відділеннях, тютюнових і газетних кіосках, магазинах або автоматах. Код України -380. Код Києва – 44.

Для дзвінка в Росію, Україну або США необхідно набрати:

012-кодкраїни-код міста – номер абонента

013-кодкраїни-код міста – номер абонента

014-код країни-код міста – номер абонента

Корисні телефони:

Поліція: 100

Швидка допомога: 101

Пожежна служба: 102

Міська довідкова служба: 106

Туристська поліція в Єрусалимі: 539-12-54

Довідки про телефонні номери в Ізраїлі: – 144 (безкоштовно з телефону-автомата)

Підпишіться на нашу розсилку!

Залиште email і отримуйте найсвіжіші новини

Loading